„Konečně to přišlo! Čekali jsme dlouho, ale je to tam," radoval se po zápase hrající trenér mužstva Jiří Staněk. „Loňské play out nepočítám, tahle výhra přišla v základní části a jsme moc rádi, že jsme to konečně zlomili. Letos máme opravdu solidní tým, který by to mohl dotáhnout do play off," míní Staněk.

Havířované letos významně posílili, když do mužstva přišlo několik hokejistů z krajského přeboru či druhé ligy. Především z Havířova, Karviné, Orlové a nejbližšího okolí. „Ještě si to musí sednout, ale naše letošní výsledky už připomínají tradiční inlinové výsledky průměrného mužstva. Ne podprůměrného," připomněl Staněk loňské debakly.

O víkendu sice domácí proti Brnu zaznamenali podobný, ale to byla spíše výjimka. „První čtvrtinu jsme se ještě drželi, pak jsme na Brno chtěli zatlačit, dali jsme úvodní gól, ale ve snaze přidat další jsme špatně bránili a inkasovali pět branek. To je v inlinu prakticky konečná," rozebíral Staněk nepodařený duel s Brnem.

Ani v dalších čtvrtinách se už výsledek nepodařilo moc korigovat. Brňané hráli v pohodě a navyšovali vedení. Nakonec se přehoupli přes jednociferné skóre.

Panteři na porážku rychle zapomněli a do utkání s Uherským Brodem šli s úplně novou motivací. „Zkoncentrovali jsme se, in line hokej takové výsledky občas přináší," mávl nad prohrou rukou Jiří Staněk.

Proti Uherskému Brodu odehráli hráči na karvinském zimním stadionu opačný zápas. Poctivě se vraceli dozadu, plnili si obranné úkoly. V jejich řadách výborně hráli zkušení inlinoví specialisté David Vaštík a Jaroslav Hampel, na jejichž pohybu šlo vidět, že hru a předvídavost mají hodně zažité.

„Lední hokej je opravdu dost jiný. Proto také někteří kluci z hokeje občas nevyřeší jistou situaci v in line hokeji tak, jak by si žádala. Ale to časem přijde," vysvětluje Staněk.

Havířované, kteří měli oproti Brodu o jednu čtyřku hráčů navíc, šli ve třetí čtvrtině do vedení a to už nepustili. Dávali pěkné branky a zaslouženě zvítězili.

VÝSLEDKY
Havířov – Brno 3:13 (0:0, 1:5, 1:3, 1:5)
Branky a nahrávky Havířova: Piecha (Staněk), Branný (Saj, Staněk), Hampel (Vaštík, Piecha).

Havířov – Uherský Brod 6:3 (0:0, 2:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky Havířova: Hampel (Kytka, Vaštík), Červenka (L. Daneček), Tluszcik (L. Daneček), Hampel (Tluszcik, L. Daneček), Vaštík (Gleich), Vaštík (Štefanka).