„Jsme moc rádi, máme možnost zorganizovat kemp na ledě Werk Areny, přestože právě probíhá play-off extraligy,. Kempy pořádáme po celé republice proto, aby měl každý možnost si tento úžasný sport vyzkoušet v blízkosti svého domova. A Třinec tak byl naší další logickou zastávkou pro zájemce z celého Moravskoslezského kraje,“ řekl Jiří Šindler, šéf Českého para hokeje.

Rozvojový kemp v Třinci potrvá od 9. do 12. března a para hokej si mohou zkusít všichni zájemci bez výraznějšího funkčního omezení horní poloviny těla. Stačí chuť a odhodlání sportovat, veškeré nutné vybavení pro trénink od chráničů, přes parahokejovou sledge, hokejky, dres až po helmu zapůjčí nováčkům Český para hokej.

David Pastrňák se stal Sportovcem roku 2022 Moravskoslezského kraje.
Nejlepší sportovec MS kraje? Titul letos získal hvězdný útočník NHL Pastrňák

„Za podporu děkujeme všem partnerům, díky kterým můžeme tu radost z pohybu handicapovaným dětem dopřát,“ řekl Jiří Šindler s tím, že rozvojové kempy probíhají za podpory společností Kaufland a Komerční banka. Čtyřdenní kemp v Třinci pak proběhne také díky podpoře Nadačního fondu Oceláři a společnosti SMOLO, dodavateli služeb při nakládání s odpady.

„Máme úžasný tým lidí, kteří se o nováčky na kempech starají. Je i pro nás za odměnu pak vidět tu vášeň u začínajících hráčů na ledě i mimo něj. Často tam vznikají nová přátelství a pro řadu těch dětí s handicapem je to vůbec první možnost vyzkoušet si kolektivní sport,“ ocenil přínos kempů trenér Jiří Bříza.

ČR – IPH Team 2:3 (IPH Cup v para hokeji v Ostravě, o 3. místo, 30. 9. 2022).
IPH Cup: Česku bronz unikl, zlato do USA. Para hokejisty ocenil Hadamczik

„Vždy říkáme, že hledáme jehly v kupce sena. Parahokej je náročný sport, který je ale úžasný a není těžké si ho zamilovat. Proto se hledání nových talentů jednoznačně vyplatí a těšíme se na další parahokejisty a parahokejistky v Třinci,“ dodal Jiří Šindler.

Zájemci se mohou přihlásit na talent@parahockey.cz.