I přes dlouhou izolaci a absenci na většině tréninků Bostonu v přípravném kempu si ale po přesunu týmu do Toronta, kde se odehraje vrchol NHL, pochvaloval, jak dobře se na ledě cítí.

Obávaný kanonýr věří, že Bruins pomůže v dnešním exhibičním duelu proti Columbusu, který bude jediným přípravným zápasem týmu před dohráním sezony.

Čtyřiadvacetiletý Pastrňák se po dvou krátce po sobě navazujících obdobích čtrnáctidenní karantény připravoval, jak je zvyklý. Tedy v jedné útočné formaci s obvyklými spoluhráči Patricem Bergeronem a Bradem Marchandem.

Z tréninku bylo patrné, že nejlepší střelec předčasně ukončené základní části se 48 góly za 70 zápasů nezahálel. „Na ledě jsem se cítil opravdu dobře. Až jsem z toho byl sám překvapený. Teď se soustředím na to, abych byl s každým dnem lepší a lepší. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale na čtvrtek chci být připravený," uvedl pro klubový web Pastrňák.

Přiznal ale, že má za sebou nelehké chvíle. „Mohu upřímně říci, že těch 28 dní v karanténě bylo opravdu hodně těžkých. Nejtěžší na tom všem bylo asi to, že jsem byl po celou dobu zdravý, ale i přesto jsem nemohl nic moc dělat. Bylo to zároveň obtížné a frustrující, mám za sebou vážně hodně dlouhý měsíc,“ podotkl Pastrňák.

„Jsem hrozně rád, že už je to celé za mnou a jsem konečně zase zpátky tady s ostatními. Už mi chyběli. Právě oni jsou důvodem, proč jsem se vrátil z Evropy do Ameriky, abych tady dokončil sezonu. Jsem vážně šťastný za to, že už jsem zpátky zase s nimi,“ dodal český útočník na adresu spoluhráčů.

Podle nastavených pravidel odehraje každé z 24 mužstev, která zůstala ve hře, pouze jediné přípravné utkání před ostrým restartem sezony, který přijde už v sobotu. Bruins čeká po povedené základní části skupina o nasazení do play off, v úvodním utkání je v neděli vyzve Philadelphia.

„Myslím, že vypadal výborně, sám bych ho ohodnotil hodně vysokou známkou,“ řekl o Pastrňákovi kouč Bostonu Butch Cassidy. „Létal po ledě a vyzařovala z něho energie. Jsem si jistý, že se s dopadem karantény vypořádá,“ dodal.

Pastrňák se vrátil z Česka do zámoří začátkem července a nastoupil čtrnáctidenní karanténu. Proto se mohl k omezenému počtu spoluhráčů připojit v tréninku 15. července. Jenže v dalších dnech opět scházel. Jak se ukázalo, důvodem byla další karanténa, která souvisela s přípravou Pastrňáka a Ondřeje Kašeho na ledě haly na předměstí Bostonu. Za jejich přístup je nepřímo kritizoval i prezident Bruins Cam Neely.

„Předně bych chtěl říct, že jsem nebyl za tu dobu vůbec nikdy nemocný, takže nemyslím, že bych udělal něco špatného. Co se stalo, to se bohužel stalo. A já ztratil nějaký čas v přípravě. Musel jsem být doma. Přijímám za to plnou zodpovědnost a mrzí mě to. Ale teď jsem zpátky a cítím se dobře, to je důležité,“ vysvětlil Pastrňák.

Na rozdíl do něho Kaše, jenž přišel během sezony z Anaheimu, týmu stále chybí. Vedle Pastrňáka ale byli v úterý na ledě i další Češi: brankář Daniel Vladař, obránce Jakub Zbořil a zkušený útočník David Krejčí. Po vynechání pondělního tréninku kvůli opožděným výsledkům kontrolních testů na koronavirus se vrátil na led i slovenský kapitán Zdeno Chára.