Stal se čtyřiatřicátým českým hokejistou, který zasáhl do letošní sezony NHL. Jeho premiéra vítězná nebyla, neboť s Bostonem podlehl Pittsburghu 2:3 v prodloužení. Osmnáctiletý útočník nastupoval ve čtvrté formaci a na ledě strávil necelých osm minut. „Moc na ledě nebyl, ale když už hrál, líbilo se mi, co předvedl,“ chválil mladíka trenér Bostonu Claude Julien.

„Jsem šťastný, že jsem dostal příležitost v prvním týmu. Už jen trénovat s těmito hráči je skvělé. Snažím se užívat si to,“ uvedl sám Pastrňák, který si šanci vysloužil dosavadním působením na farmě i zaujetím pro hru v přípravě, přestože v ní neodehrál moc zápasů. V nižší AHL v Providence byl ale s 18 body (5 branek a 13 asistencí) nejproduktivnějším hráčem týmu se skvělou bilancí 12 kladných bodů za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách.

„Je to tam fajn. Našel jsem si tam kamarády, hodně jsem se toho naučil. Byla to zábava,“ uvedl k působení v Providence havířovský rodák, který v AHL získal ocenění nejlepší nováček měsíce. „Hodně se zlepšil. Pochopil, jak se v hraje hokej v Severní Americe. Je talentovaný, umí dávat góly a nečekáme od něho, že bude hned dokonalý. Ale musí být spolehlivý i v defenzivě a na tom musí zapracovat,“ řekl trenér Julien.

Během zápasu mohl Pastrňák sledovat velké představení hostujících hvězd Jevgenije Malkina a Sidneyho Crosbyho, kteří byli hlavními strůjci úspěchu Penguins. Malkin svým druhým gólem v utkání ukončil zápas v čase 60:32. Na obě branky mu přihrál Crosby, který ve čtvrté minutě otevřel skóre. Kanadský útočník díky zisku tří bodů přeskočil v čele produktivity soutěže Jakuba Voráčka.