Překvapivá řešení

Medvěd Pastrňák má v rukách neskutečnou sílu, zároveň je ale i jemným technikem. Když k tomu přidáme schopnost neobvykle a překvapivě zakončit, je na světě například tato branka do sítě Igora Šesťorkina z New Yorku Rangers. Rodilý Havířovák dobře věděl, kam z rohu kluziště chce bekhendem mířit. Šesťorkin měl místo pouze ve vinglu, Pastrňák ho skvěle trefil. 

Zdroj: Youtube

Chyť mě, když to dokážeš

Díky skvělému bruslení, které umí zkoordinovat s parádní technikou hole, se umí dostat do pozic, z nichž se góly dávají relativně snadno. Obránci často působí v roli statistů, jako v tomto případě zadák Seattlu Adam Larsson. 

Zdroj: Youtube
David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Boston Bruins.
Pastrňák a nová smlouva? Teď bude platit všechny večeře, smějí se spoluhráči

Kancelář na levém křídle

Přestože je pravým křídlem, góly většinou dává z levé strany kluziště. Jeho doménou je precizní one-timer, čili střela z první. Brankáři samozřejmě ví, jak kanonýr Bostonu skóruje, přesto je jeho rána z voleje nechytatelná. Přichází totiž po přihrávce přes osu hřiště, gólman má pak málo času na přesun ke druhé tyčce; Pastrňák se dovede trefit přesně tam, kam se trefit chce. Na pravou stranu se nepozorovaně dostává zpoza branky či od brankoviště. 

Zdroj: Youtube

Česká souhra

V této sezoně si David Pastrňák rozumí s navrátilcem do NHL Davidem Krejčím a dalším českým šikulou Pavlem Zachou snad i poslepu. Kreativními kombinacemi přivádí česká trojka soupeře k zoufalství. Pastrňák sice hraje i ve formaci se svými léty prověřenými parťáky Marchandem a Bergeronem, ale primárně je doma v české lajně, která uplaťnuje svou chytrost a umění improvizace. 

Zdroj: Youtube

Bum, bum, bum, bum! 

Jakmile se česká mašina na góly dostane do výhodné střelecké pozice, neváhá a aktivuje svůj kanón. Dobře ví, že tvrdá a přesná střela z trychtýře před brankářem nese ovoce. Pastrňák patří mezi nejčastěji střílející hráče a zároveň má vysoké procento úspěšnosti střelby. 

Zdroj: Youtube
David Pastrňák v dresu Bostonu slaví gól v play-off.
Miliardář Pastrňák. Český snajpr podepsal novou smlouvu v NHL, která bere dech

Umění oklamat gólmana

Démon z Havířova bravurně zvládá samostatné nájezdy a sóla. Klička do forhendu, bekhendu, zásun puku mezi nohy - řešení, jak udělat z brankáře sněhuláka, je vždy po ruce. Při této činnosti je důležité přesvědčit gólmana, že zakončení bude jiné, než má exekutor v plánu. To se „Pastovi" daří skvěle, má totiž širokou škálu pohybů, kterými strážce svatyně dokáže zmást. 

Zdroj: Youtube

Zlaté české ručičky

Kličky, stahovačky, prohazovačky. Puk je jakoby přilepený na hokejce a ač se obránci snaží Pastrňáka o něj připravit, jsou často bez šance. Usměvavý filuta se dokáže prokličkovat až před gólmana a poté oblafnout i jeho. 

Zdroj: Youtube