Ve včerejším zápase proti Pittsburghu přispěl gólem a přihrávkou k výhře svého Bostonu 6:4. Havířovský rodák se tak dostal na metu 12, tedy dvanácti zápasů v řadě, v nichž dokázal bodovat, což se v Bostonu před ním povedlo z hráčů do 24 let jen legendárnímu Bobby Orrovi. Ten to dokázal třikrát, přičemž Pastrňák už má na kontě dvě takové série a 24 let mu bude až na konci května.

Český reprezentant stihl v novém ročníku NHL zapsat už 14 gólů a 15 asistencí. S 29 body je zpět v čele produktivity celé NHL a vede i tabulku střelců.

Hrdinou utkání s Pittsburghem byl ale Brad Marchand, který dal dva góly a k tomu zapsal tři nahrávky, čímž se v produktivitě dostal s 28 body na druhé místo za svého spoluhráče Pastrňáka.

Karvinské béčko (v bílém) padlo na závěr podzimu v divizi doma s Bohumínem.
Karviná B přišla o náskok a padla s Bohumínem

„Naše body ale nerozebíráme. Máte lepší a horší zápasy. Důležité ale je, abyste pořád na sobě pracovali a zlepšovali se. Ve finále nezáleží na tom, kdo má den. Když se vyhrává, všichni jste šťastní,“ komentoval svůj výkon Marchand.

Boston odskočil Pittsburghu po akcích Pastrňáka už na 3:0, hosté ale skóre otočili na 3:4 a Bruins měli v poslední třetině co dělat, aby stav zase zvrátili. Čtyřiceti chycenými střelami přispěl k výhře Bostonu i slovenský gólman Jaroslav Halák.

Karel Gott fanynce Trixie pomohl ze zoufalé situace. Ta byla z reakce svého idolu dojatá.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny
David Pastrňák (v černém) se trefuje do sítě Ottawy.
Pastrňák se blýskl třemi body a zase vede bodování