Talentovaný forvard Bostonu se tento týden vrátil po zranění levé nohy k tréninku a generální manažer Bruins Don Sweeney přiznal, že zámořský klub zvažuje, že by jej nechal rozehrát na juniorském šampionátu. Dosud naskočil Pastrňák jen do AHL v Providence Bruins.

„Potřebujeme, aby se ve stoprocentním stavu vrátil zpět. To je hlavní. A pak je potřeba, aby se dostal do pohody a zpět do rytmu. Juniorský šampionát by mu k tomu mohl pomoct. Zvažujeme všechny možnosti a tohle je jedna z nich,“ řekl Sweeney zámořským médiím. Rozhodnutí klubu by mělo být známé v příštích dnech.

Vedení české juniorské reprezentace vyjádření Sweeneyho zaznamenalo a manažer týmu Milan Hnilička se zámořským manažerem i osobně mluvil. Stejně jako je s klubem v kontaktu za Český svaz ledního hokeje Slavomír Lener.

„Jsme domluveni, že nám po víkendu dají vědět, jak se rozhodli. Je to pozitivní zpráva, ale na druhou stranu, pokud na tom bude David tak dobře, že bude schopen naskočit do týmu v NHL, tak určitě zůstane v Bostonu,“ míní Hnilička.