Tampa Bay se sice v Bostonu ve 28. minutě ujala vedení díky brance Brandona Hagela v oslabení, na kterou přihrál Ondřej Palát, ale Pastrňák jen o chvíli později po úniku bekhendem vyrovnal.

Hostům vrátil v úvodu třetího dějství vedení Steven Stamkos, český útočník však ve 49. minutě bekhendem z otočky opět srovnal. Hattrick Pastrňák zkompletoval čtyři minuty před koncem. V tomto ročníku má na kontě 36 branek, což ho řadí v tabulce střelců na dělené šesté místo.

„Porazit tak skvělý tým, jakým je Tampa Bay, nakopne a zvedne sebevědomí. Je to cenná výhra. Zasloužili jsme si ji, byli jsme lepší,“ řekl Pastrňák, vyhlášený první hvězdou zápasu. Boston přeskočil Tampu Bay v Atlantické divizi, v níž má stejně bodů (85) jako druhé Toronto. Před nimi je už jen Florida (90).

Sražený senior v Havířově.
Babička v autě sestřelila v Havířově téměř stoletého staříka

„Už nějakou dobu ty tři týmy naháníme. Ještě dost zápasů zbývá a naším hlavním cílem je, abychom se stále zlepšovali,“ dodal.

Na všechny tři branky Pastrňákovi přihrál Erik Haula. „Poslední zápasy je skvělý,“ řekl český hokejista o svém spoluhráči a vyzdvihl hlavně proměnu při napadání. „Občas jsem si připadal trochu ztracený. Rozebírali jsme to, že jsme od sebe při forčekingu daleko. Dnes to bylo skvělé. Byli jsme tak schopni trávit více času v útočném pásmu a vytvářeli si proto více možnosti ke skórování.“

Havířovský rodák dal tři branky v zápase podruhé v sezoně, poprvé se mu to podařilo v v polovině ledna proti Philadelphii. V základní části NHL nastřílel hattrick ve své kariéře už dvanáctkrát. Od jeho vstupu do NHL v sezoně 2014/15 prožil více třígólových večerů jen Alexandr Ovečkin (15). V klubové historii je Pastrňák v počtu hattricků na děleném třetím místě za Camem Neelym (14) a Philem Espositem (26).