Z úvodních tří zápasů nové sezony vytěžil šest bodů, díky čemuž je na druhém místě produktivity celé soutěže.

Pastrňák skóroval i ve třetím utkání nové sezony NHL a svým celkově už čtvrtým gólem přispěl k výhře Bostonu 4:1 ve Winnipegu. Díky němu vybojoval Boston ze série tří úvodních zápasů na hřištích soupeřů dvě výhry.

Dohromady už rodák z Havířova zaznamenal čtyři trefy, dvě asistence a se šesti body se usadil na druhém místě produktivity celé soutěže za týmovým spoluhráčem Bradem Marchandem, jenž má ještě o bod víc.

Ve Winnipegu byl Pastrňák autorem vítězného gólu na 2:1. „Měl jsem dobrou rychlost a snažil jsem se předjet obránce, ale ten mě dobře pokryl. Tak jsem udělal oblouk a pokusil se najít Davida Backese na druhé straně. A se štěstím to skončilo v brance. Byl to důležitý gól," popsal Pastrňák svou trefu, díky které si osladil svůj jubilejní 100. zápas v NHL.

Jinak o svých zásluhách pro tým moc nemluví. Možná proto, že zářijový Světový pohár v Kanadě mu (i celému českému týmu) nevyšel.

„Ten turnaj mě vrátil trošku na zem. Je vidět, že na sobě musím ještě hodně makat,“ připouští Pastrňák.

Ostatně, ani v květnu na mistrovství světa v Rusku zrovna nezářil. Český tým sice vyhrál svou skupinu, ale jeho cesta vyřazovací částí skončila už ve čtvrtfinále na výběru USA.

Když už nic, Světový pohár mu mohl pomoci alespoň v tom, že se na novou sezonu v NHL patřičně rozehrál. Nebo ne? „Těžko říct. Začínám třetí sezonu v NHL a už vím, co a jak. Pomáhá mi, že hodně chodím na led s Davidem Krejčím. S ním si hodně rozumím,“ vysvětluje svou formu na prahu nové sezony.