Devatenáctiletý talent má za sebou po sedmi týdnech léčby zranění na kontě dva zápasy na farmě v Providence v AHL a Bruins jej na turnaj pustili i kvůli tomu, aby se na něm vrátil do herní pohody.

„Je vždycky příjemné, když můžete obléct národní dres. Jsem rád, že můžu být už potřetí na dvacítkách. Je to pro mě čest pokaždé, když můžu hrát za nároďák, a jsem rád za další příležitost,“ řekl Pastrňák.

V této sezoně sehrál v NHL deset zápasů a připsal si čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. Na konci října si v utkání NHL s Arizonou při blokování střely zlomil nohu. „Je těžké posoudit, v jaké jsem formě. Uvidíme, jak se budu cítit,“ uvedl.

Do týmu v Helsinkách nebude mít problém zapadnout. „Většinu kluků znám už z osmnáctky. Hrajeme spolu, vídáme se, takže problém v tom nebude. S osmnáctkama jsme měli stříbrnou medaili a byl to skvělý zážitek. Doufám, že můžeme takový úspěch zopakovat. Strašně jsem se sem těšil. Hlavně na partu, která je tady výborná,“ prohlásil Pastrňák.

Popřál mu i Krejčí

Český tým byl napnutý až do poslední chvíle. Boston se ho rozhodl pustit až v sobotu. „Moje reakce byla smíšená. Má to dvě strany. Na jednu stranu chcete hrát NHL a na druhou stranu chcete reprezentovat svoji zemi. Myslím si, že obě možnosti jsou výhodné a nemá to ani minus, ani plus,“ řekl.

Snaží se především plnit přání klubu. „Mým úkolem z pohledu Bostonu je dostat se do formy. Sedm týdnů jsem nehrál, takže se pomalu musím rozehrávat. Hrál jsem dva zápasy na farmě, takže jsem si to už trošku zkusil, takže jsem o něco lepší než před týdnem,“ prohlásil Pastrňák.

Český parťák z Bostonu David Krejčí popřál Pastrňákovi na cestu hodně úspěchu. „Říkal, ať máme štěstí a přivezeme medaili,“ dodal Pastrňák.