Nejmladší hráč soutěže vstřelil za Boston další dvě branky, když po Philadelphii porazil se svými spoluhráči i Tampu Bay. Český talent se v zámořské soutěži pořádně otrkává.

Poté, co byl proti Flyers vyhlášen první hvězdou zápasu, si hned v dalším utkání připsal na konto opět dva góly a znovu byl zvolen první hvězdou večera. Boston zvítězil 4:3.

Pastrňák nejprve srovnal na 2:2 po rychlém průniku po levé straně a blafáku, při gólu na 4:2 načapal u pravé tyče brankáře Bena Bishopa. „Jeho první gól byl opravdu úžasný,“ ocenil Pastrňáka jeho spoluhráč David Krejčí, kterého „Pasta“ považuje za svůj vzor.

Pastrňák po ledě doslova létal, blýskl se i zakončením ve vzduchu. Z týmu měl nejlepší bilanci čtyř kladných bodů za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách. „Byl to jeho nejlepší zápas, i když se už trefil ve Philadelphii. Ale tam jsme nehráli tak dobře," doplnil Krejčí.

A co na to Pastrňák? „Mám jen skvělé spoluhráče, kteří mi připravují šance,“ říká skromně. „Snažím se jen dělat to nejlepší pro tým," doplňuje.

Osmnáctiletý útočník, který valnou část dosavadního ročníku strávil na farmě v AHL v Providence, si tak u trenérů Bostonu říká o stálé místo v sestavě.