Bostonské Medvědy dovedl v sobotním duelu NHL druhým hattrickem v sezoně a celkově třetím v kariéře k další výhře, tentokrát 5:1 nad Torontem.

Havířovský rodák prožil už třetí čtyřbodový zápas v ročníku a s patnácti góly vévodí pořadí kanonýrů celé soutěže.

Pastrňák si v úvodní třetině připsal nahrávku a v prostřední dvacetiminutovce se dvakrát prosadil. Jeho první branka se ukázala jako vítězná. Hattrick završil v závěrečném dějství, když podruhé v utkání zužitkoval přesilovou hru. Finální skóre stanovil švédský útočník Joakim Nordström, na jehož trefě se přihrávkou podílel centr David Krejčí.

Novináři se po utkání pídili po tom, proč se Pastrňákovi zápas tak vydařil. Ptali se jej, jestli před vydařeným večerem dělal něco jinak než obvykle. „Ani ne. Dal jsem si možná dobrou večeři, dobrou snídani,“ vtipkoval Pasta. „Před spaním jsem si možná trochu zaklel a šel spát,“ dorazil přítomné novináře.

Pak už vážněji pokračoval: „Cítil jsem se fyzicky výborně. Měl jsem z naší hry opravdu dobrý pocit. Po té předchozí porážce 5:8 s Vancouverem jsme si říkali, že se musíme zlepšit. Povedlo se. Já osobně mám moc rád zápasy proti Torontu. Je to vždy zábava.“

Reprezentační útočník má na kontě už dva letošní hattricky, ten první vsítil 13. října Detroitu.

V zámořské kariéře si připsal hattrick číslo 3, ten první letos v dubnu shodou okolností také proti Torontu, kdy soupeře doslova zničil šesti kanadskými body.

Průběžné pořadí střelců: 1. Pastrňák (Boston) - 15 branek, 2.-5. Ovečkin (Washington), P. Kane (Chicago), Meier (San Jose), Skinner (Buffalo) - 12, 6.-7. MacKinnon, Landeskog (oba Colorado) - 11, 8.-14. Draisaitl, McDavid (oba Edmonton), Matthews (Toronto), Elias Pettersson (Vancouver), Palmieri (New Jersey), F. Forsberg (Nashville), Tavares (Toronto) - 10.