Pastrňákův Boston sehrál na ledě Caroliny vydařený závěr duelu. Sám Pastrňák zářil. Třemi góly a jednou přihrávkou se podílel na vítězství 6:4 a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

„Myslím si, že bychom všichni chtěli vědět, jak v nás spustit ten spínač, díky kterému jsme začali takhle hrát,“ dodal po zápase Pastrňák, stále zaskočený velkolepým bostonským obratem.

Boston totiž ještě deset minut před koncem základní hrací doby prohrával 1:4. Poté ale předvedl ofenzivní smršť a pěti góly v rozmezí osmi a půl minut skóre úplně otočil.

„Byl to zvláštní zápas, bez šťávy, působili jsme unaveně. Pak Grzelcyk skóroval a začali jsme po ledě létat,“ uvedl Pastrňák.

Sám se na obratu podílel třemi góly a asistencí. „Já to prostě nechápu,“ smál se po euforickém závěru, který pro něj vyvrcholil posláním puku do opuštěné klece Caroliny a padáním čepic na led na jeho počest. Pro upomínkový puk mu dojel hvězdný Kanaďan Brad Marchand.

Pastrňák se v této sezoně zlepšil už na 27 gólů a 41 přihrávek, plní normu opravdových ofenzivních králů NHL - bod na zápas.