Těšíňané porazili v repríze loňského finále tehdejšího vítěze soutěže Studénku, Karviná zametla se suverénem dlouhodobé části Krnovem. Oba okresní mančafty si to od soboty rozdají o celkové vítězství v kraji.

Finálová série, která se už hraje na tři vítězné zápasy, startuje už tuto sobotu 16. března (od 17 hodin) na českotěšínském ledě. Další zápas se hraje v pondělí od 18 hodin v Karviné.

Oplatili jim porážku

Český Těšín narazil v semifinále soutěže, stejně jako před rokem, na Studénku. Tehdy se z těsného vítězství radoval soupeř, tentokrát se ale role obrátily. Ráz série určil už první zápas, který českotěšínští borci vyhráli na půdě soupeře 5:0. „Čekali jsme od nich daleko větší odpor,“ přiznal kouč Wolves Jaroslav Bariš. „Po sérii s Frýdkem-Místkem jsme si hodně věřili,“ dodal.

Jakub Kotala poslední zápas Havířova nedohrál.
Jakub Kotala: S Pavlinem jsme na sebe křičeli od prvního zápasu

Českotěšínští byli od úvodního buly lepším týmem. „K ničemu jsme je nepustili. Hráči plnili pokyny,“ chválil Bariš své svěřence, kteří podle jeho slov podali maximální výkon a jeli až na krev. V domácí odvetě vyhráli Vlci 4:1 a mohli slavit postup do finále.

Karviná otočila sérii

Cesta Karviné byla složitější. Býci totiž první zápas v Krnově prohráli, a okamžitě tak byli jednu porážku od konce sezony. „Myslím si však, že jsme byli lepší, jen jsme nedávali šance,“ uvedl už k prvnímu duelu karvinský kouč Petr Bolek. V domácí odvetě už Karviná dominovala, skvěle vstoupila do zápasu, první třetinu vyhrála 3:0 a nakonec zvítězila jasně 6:1.

Miroslav Fryčer, karvinská hokejová legenda.
Miroslav Fryčer je členem karvinské síně slávy. Je to obrovská čest, říká

Rozhodující třetí utkání se odehrálo v Krnově. „Věřili si na nás, chtěli to uhrát na svém menším kluzišti, ale my jsme věděli, co na ně platí,“ usmál se Bolek. Do vedení se sice dostali domácí, Karvinští ale zabrali, svého soupeře začali přehrávat a dočkali se zaslouženého vyrovnání. V prodloužení pak o jejich postupu rozhodl Vaštík. „Přebruslili jsme je,“ poukázal kouč Karviné na rozhodující moment utkání.

Kdo ovládne finále?

Finálová série se hraje na tři vítězné zápasy a mírným favoritem je Český Těšín, který skončil lépe v základní části. Obsadil totiž třetí pozici, zatímco Karviná byla čtvrtá. „Pro nás je už samotné finále velký úspěch, ale samozřejmě se budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek. Určitě máme šanci,“ věří svým svěřencům karvinský trenér Bolek.

Karvinské hokejistky porazily Litvínov i Kladno a jsou ve finále.
Karvinské hokejistky si zahrají finále. O zlato se utkají s Příbramí

Hodně vyrovnanou bitvu plnou emocí očekává také Bariš. „Viděl jsem jejich poslední zápas. Budou hodně bruslit, hrát do těla a cpát se do branky,“ poukazuje na sílu soupeře.

Oba týmy se spoléhají na výborné gólmany. „Rozhodne bojovnost, zodpovědnost v obraně a střelecká potence,“ předpovídá Bariš průběh finálové série. „I když jsou hráči kamarádi, bude to na ledě jiskřit. Kluci vědí, o co jde,“ dodal.

Výsledky: HC Krnov – HC Býci Karviná 3:2, HC Studénka – Wolves Český Těšín 0:5, HC Býci Karviná – HC Krnov 6:1, Wolves Český Těšín – HC Studénka 4:1 (konečný stav série 2:0), HC Krnov – HC Býci Karviná 1:2 p (konečný stav série 1:2).

Okresní hokejisté završili úvodní boje v play off krajské soutěže.
Karviná a Český Těšín jsou v semifinále, Bohumín končí
Karvinští hokejbalisté přivezli tři body.
Hokejbalisté letos poprvé vyhráli. Pomohl jim Luka