Trenér AZetu Jiří Režnar byl po utkání značně rozčarovaný. „Ztratit vedení 3:0 je trestuhodné. Asi jsme se nepoučili, když se nám něco podobného stalo naposledy s Kadaní,“ připomněl poslední domácí duel s nejhorším týmem soutěže. „Tam jsme nakonec za stavu 3:2 dokázali dát klíčový čtvrtý gól, ale dnes jsme si nechali srovnat a nakonec padli v prodloužení,“ nechápal Režnar.

Hráči to podle něj neunesli v hlavách. „Nic jsme nepodcenili, vyjeli jsme den předem. Prostě se ukazuje, že někteří hráči to mentálně nezvládají. Není to první případ, během sezony nás to potkalo už několikrát. Je záhada, že stejný tým dokáže obrat největší favority soutěže, a pak prohrát s týmem, který by měl jasně přehrát. Nedokázali jsme soupeře dorazit dalšími góly, jako třeba v tomto kole Litoměřice. Výkony některých jsou pro mne obrovským zklamáním,“ pravil bez obalu Režnar.

I když to v 17. minutě bylo 0:3 a zápas byl v režii Havířova, nedopadl nakonec tak, jak si hosté přáli. Přitom začátkem ledna Havířovští naložili Ústí doma devítku (9:1). „Při vší úctě k soupeři, takto rozehraný zápas má skončit rozdílem dvou tříd, a ne, že ho stačíme ještě ztratit. Pokud nebudeme zvládat taková utkání, pak nemáme v play off co dělat,“ zlobil se Režnar, jehož tým klesl za Litoměřice už na osmou pozici v tabulce.

O elitní osmičku a prodloužení sezony si to rozdá v posledním úterním kole na dálku s nedalekým Frýdkem-Místkem a Litoměřicemi. Sám hraje doma proti Třebíči. „Přístup v posledním zápase proti Třebíči se musí změnit. Jinak to bude jedno velké zklamání,“ varuje havířovský kouč.

Zápas proti Horácké Slavii startuje už v úterý 26. února v 18 hodin na havířovském zimáku.

Slovan Ústí n. L. – AZ Havířov 5:4 p (0:3, 3:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Šťovíček (Roubík), 34. Šťovíček (Krliš), 38. Krliš (Šťovíček, Chlán), 52. Chlán (Ouřada, M. Zdvořáček), 63. Chlán – 8. L. Bednář (Rašner, O. Procházka), 11. F. Seman (O. Procházka, Bořuta), 17. L. Bednář (R. Veselý, Kotala), 35. Bambula (Kotala). Rozhodčí: Wagner, Luczków – Doležal, Podrazil. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 832.

Havířov: Bláha – Rašner, Chroboček, Matai, Bořuta, Dudek, Staněk – Maruna, Rehuš, Haas – F. Seman, R. Veselý, Kotala – O. Procházka, Gřeš, Pořízek – L. Bednář, Kurovský, Bambula. Trenér: Režnar.