Havířovští nastoupili i s novou akvizicí v rámci Ostravské ligy, třineckým Martinem Horákem v brance. Chtěli potvrdit výhru ze Zábřehu z minulého kola, ale nezačali vůbec dobře a po dvou dorážkách a jedné střele z modré čáry prohrávali po první periodě 0:3.

Druhá třetina měla přinést zlepšení, ale nestalo se tak. Naopak Warriors kapitulovali počtvrté a zápas se převážil na stranu Martinova definitivně. Navíc hned v první minutě druhé části došlo ke zranění brankáře Horáka, který dostal tvrdou ránu hokejkou do masky a odnesl to otřesem mozku a pochroumanou krční páteří. Do branky se tak postavila mladá naděje Havířova Adam Kuśmider.

Po tomto incidentu hrál Havířov dlouhou přesilovku 5 na 3 a dokonce několikrát po sobě, ale mimo čtyř střel na branku nic nevymyslel.

Čest týmu zachraňoval Jan Šmíd, který dal po pěti brejcích dva góly a nastřelil tyč. Pouze on potvrdil svou formu a pověst nejlepšího střelce Warriors v sezoně.

Třetí třetina se už pouze dohrávala a Martinov navýšil stav na hrozivých 14:2. Po utkání se trenér havířovských hráčů Josef Nudera nechal slyšet, že tým má za sebou nejhorší utkání sezony. „Nevycházela nám souhra ani taktika, se kterou jsme uspěli v Zábřehu. Soupeř vyhrál zaslouženě, byl jasně lepší. Z našeho týmu si dnes pochvalu nezaslouží nikdo, pouze brankář Kuśmider, který vychytal mnoho jasných tutovek, a také Jan Šmíd, který opět předvedl svou pověst střelce," poznamenal Nudera.

Vyjádřil se i ke zranění brankáře Horáka. „Podle mě to byl jasný faul na osobní trest do konce utkání. Hory byl sestřelen holí jednoho z hráčů Martinova. Doufám, že se dá co nejdříve do pohody a uzdraví se," vyjádřil Nudera přesvědčení.

Warriors Havířov – Sokol Martinov 2:14 (0:3, 1:7, 1:4)

Branky: Šmíd 2 – Breburda 3, Vávra 3, Dlouhý 3, Navrátil, Doskočil, Vávra Radek, Kozlík, Weinfurter. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 18.

Havířov: Horák (13. Kuśmider) – Kalvoda, Zapletal, Richtár, Valder – Nudera, Motloch, Šmíd, Lauber, Švec, Komada.