Vzhledem k jasné situace po pondělní dohrávce v Prostějově a faktu, že sedmé místo měli hokejisté Havířova už jisté, a také vzhledem k marodce v týmu a přípravě na nejdůležitější část sezony, se trenéři AZetu rozhodli ke zcela logickému kroku – dali příležitost juniorům a méně vytíženým hráčům, dokonce dvěma starším dorostencům (Doudera, Kurovský), přičemž několika borcům obvyklé sestavy dali volno, aby se pokusili dát dohromady pro úvodní duely předkola play-off.

Proti favorizované Jihlavě, která ještě na dálku bojovala s Českými Budějovicemi o druhé místo (úspěšně), by to měli náročné i v plné síle, natož s šesti juniory a dalšími čtyřmi hráči, kteří juniorský věk opustili teprve loni. Od začátku zápasu tak diktovali tempo hry „vojáci" a domácí se spíše bránili.

„Ale neodehráli jsme vyloženě špatné utkání. Chlapci statečně bojovali, hráli obětavě. Prostě jsme narazili na mnohem ostřílenějšího soupeře, který potvrdil svou kvalitu i zkušenosti. Jihlava lépe bruslila, my bojovali," poznamenal trenér Havířova Štefan Mikeš, který byl rád, že viděl v akci mladé talenty, se kterými se dá počítat do budoucna.

„Utkání pro nás nebylo úplně bez přínosu, protože jsme viděli v akci spoustu mladých hráčů. Předvedli svůj potenciál, vidíme tam i pozitiva. Když to přeženu, naše juniorská sestava se dnes snažila zastavit o level silnější mužstvo, možná si chlapci nezasloužili čtyřgólovou prohru. Rozhodl ten povedený úsek Jihlavy ve druhé třetině. Po něm už soupeř kontroloval hru a zaslouženě vyhrál," uznal Mikeš.

Havířov tak v konečné tabulce po základní části obsadil sedmé místo a poprvé od návratu do I. ligy si zahraje už předkolo play-off. V něm ho čekají bitvy s Litoměřicemi. První dva zápasy se hrají na havířovském ledě. V pátek i v sobotu od 17 hodin. Druhou dvojici tvoří Ústí a Kadaň. Obě série se hrají jen na tři vítězné zápasy.

AZ Havířov – Dukla Jihlava 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 47. z tr. stř. Matějek – 23. Skořepa (Důras, Jergl), 24. Beránek (Mrňa), 25. Skořepa (Jergl, Bilčík), 47. Anděl (Kohout), 60. Kolář. Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Rampír. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1242.

Havířov: Matoušek – Lenďák, Krisl, Mazanec, Doudera, Punčochář, Graca, Bahounek – Jašek, Hudeček, Kotala – Maliník, Meidl, Matějek – Kalus, Sedláček, Sztefek – Kurovský, Jáchym, Bednář. Trenéři: Mikeš a Janeček.