Semifinalisté uplynulé sezony z Ostravy a v letošním ročníku také tým s nejpevnější obranou na stadionech soupeřů bez přehánění exceluje. Vždyť z devíti pokusů hned sedmkrát bral plnohodnotné vítězství a pouze v Brně proti Technice ze dvou pokusů vydoloval jediný bod.

Ale i domácí Orli se pod vedením provizorního trenéra Daniela Marosze, prezidenta klubu, zvedli a šest bodů zmírnilo jejich ztrátu na osmé místo, což byl před sezonou cíl orlovských hráčů.

V krajském derby to jednoduché určitě neměli, ale znovu pomýšleli na tři body. Odstartovali skvěle a po patnácti minutách vedli o dva góly. Jenže ve druhé třetině přišel zvrat, o který se zasloužili útočníci Rostislav Vaněk s Markem Pavlačkou a obránce Rudolf Wolf, který nakonec ve 36. minutě zápasu vstřelil ranou z ostrého úhlu vítězný gól, na který už Orlová neodpověděla.

HC Orlová – RT Torax Poruba 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Pavliš (Badžo), 15. Voznica – 24. Vaněk (Krayzel, Červenka), 32. Pavlačka, 36. Wolf (Vrána, Krayzel). Rozhodčí: Fidler – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 350.

Orlová: Iláš – Sznapka, M. Zientek, Štefanka, Mintěl, Vydra, Tomis – Badžo, Pavliš, Matějíček – Kraft, Studený, Blatoň – Szajter, Mráz, Voznica – Grepl, Ciupa.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Opavě.

Další výsledky 16. kola II. ligy, sk. Východ: Vsetín – Přerov 7:4 (2:0, 3:3, 2:1), Technika Brno – Hodonín 3:6 (2:0, 1:4, 0:2), Nový Jičín – Břeclav 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0), Prostějov – Valašské Meziříčí 5:3 (0:1, 4:1, 1:1), Opava – Frýdek-Místek 6:1 (1:0, 3:0, 2:1).

Průběžné pořadí: 1. Prostějov 35, 2. Poruba 35, 3. Hodonín 30, 4. Opava 30, 5. Přerov 28, 6. Technika Brno 26, 7. Vsetín 26, 8. Frýdek-Místek 23, 9. Břeclav 17, 10. Orlová 16, 11. Nový Jičín 11, 12. Valašské Meziříčí 11.