„S průběhem přípravy jsme v zásadě spokojeni. Máme nějaká zranění, ale s tím se musí počítat. Utkání nám pomohla odkrýt formu jednotlivých hráčů a také k sestavení jednotlivých formací," poznamenal trenér Martin Janeček.

VHK Vsetín – AZ Havířov 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)

Na Lapači havířovským borcům vyšla úvodní třetina. Nová posila ze Sparty Dvořáček rychle skóroval, domácí se pak snažili srovnat, ale AZ je trestal z rychlých brejků. „Cpali jsme se před branku Havířova, ale neuspěli jsme. Když tak rychle inkasujete, je už těžké s výsledkem něco dělat," připustil vsetínský trenér Jiří Dopita.

Také druhou část hry ovládl Havířov. Měl už klidnější náskok. „Chtěli jsme to hrát s rozumem, to se nám dařilo. Soupeř byl asi bojovnější, snažil se nás dostat pod tlak, ale střelecky jsme ho přehráli," pochvaloval si hlavní kouč havířovského mužstva Štefan Mikeš.

Valaši v posledním dějství jen korigovali a za stavu 2:5 ještě nastřelili tyč.

Branky a nahrávky: 27. Vávra (Hryciow), 59. Daněk (Bílek, Čuřík) – 4. Dvořáček (Sztefek, Matula), 14. Haas (Chroboček), 15. Štumpf, 35. Bednář (Kotala, Dudek), 39. Orság (Nesvadba). Rozhodčí: Fiedler. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 873.

Havířov: Matoušek – Bahounek, Lenďák, Chroboček, Korím, Nesvadba, Dudek – Sztefek, Haas, Dvořáček – Pořízek, Pechanec, Štumpf – Orság, Matula, Gřeš – Bednář, Kotala.

Hokejisté porazili Vsetín, poté těsně prohráli s Žilinou.

AZ Havířov – MsHK Žilina 2:3 (0:1, 0:1, 1:2)

Generálku na středeční souboj s Litoměřice obstaral Havířovu páteční zápas se silnou Žilinou. Pro havířovské hráče to byl druhý zápas během dvou dnů a třetí během čtyř dnů, což se na výkonu přeci jen projevilo. Hosté byli živější a šli zaslouženě do vedení. Havířovští bojovali a utkání zdramatizovali. Aspoň na remízu ale nedosáhli.

Vyrovnaný průběh první třetiny nabídl málo šancí a podobně pokračovaly i první minuty druhého dějství. Žilina působila o dost jistěji, vytvořila si náskok 2:0.

Třetí třetinu začal AZ náporem, ale Sztefek trefil jen tyč a pak přidali hosté třetí gól. AZ se ještě zmátořil, snížil a měl další šance, ale na vyrovnání už nedosáhl.

Stejně jako proti Zlínu se obě mužstva domluvila ještě na sehrání samostatných nájezdů. I v nich byli poměrem 4:3 úspěšnější Slováci.

„Předešlý den ve Vsetíně jsme dohrávali v malém počtu a na úzkém kluzišti, kde se hrál fyzicky náročný hokej. Kluci byli unavení, ale dnes ukázali charakter a ve třetí třetině převedli bojovnost, to vidím jako velké pozitivum. První dvě třetiny nebyly moc pohledné, Žilina vycházela z jisté defenzivy, hrála to dobře. S výkonem a předvedenou hrou ve třetí třetině jsem spokojen," rekapituloval generálku na mistrovskou soutěž Štefan Mikeš.

Branky a nahrávky: 54. Lenďák (Kotala, Gřeš), 60. Bednář (Sztefek) – 2. Sýkora (Tserenok), 30. Húževka (Brejčák), 50. Švec (Švihálek). Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 632.

Havířov: Laco (od 3. sn Matoušek) – Dudek, Lenďák, Petran, Korím, Seman, Nesvadba, Chroboček – Sztefek, Matula, Dvořáček – Gřeš, Kotala, Bednář – Maruna, Pechanec, Štumpf – Orság, Pořízek, Pořický. Trenéři: Mikeš a Janeček.