Na zápas s Motorem dorazily více než dvě tisícovky diváků. „Atmosféra byla výborná. Stejně jako hokej, a to z obou stran,“ řekl spokojený kouč AZetu Jiří Režnar.

Ten, kdo na stadion dorazil, rozhodně nelitoval. „Mají velkou sílu, věděli jsme, že ze začátku budou hodně aktivní, ale i díky štěstíčku jsme úvodní tlak přečkali a pak jsme se začali tlačit více dopředu,“ okomentoval Režnar začátek utkání s favoritem.

Domácím parádně vyšel závěr první třetiny. Nejprve v 17. minutě vymetl růžek Strmeňovy branky Rehuš a o necelé tři minuty později zvýšil Bednář na 2:0.

V prostředním dějství se hrál oboustranně vyrovnaný hokej s šancemi před oběma gólmany. Domácí Bláha, který v Havířově hostuje právě z Českých Budějovic, však předvedl bezchybný výkon a udržel nulu. V závěru třetiny se navíc do úniku dostal Veselý a bylo to už 3:0.

„Ve třetí třetině jsme je už přehrávali,“ komentoval průběh zápasu Režnar, jehož potěšila také hra ve vlastním oslabení. „Kluci to odehráli fakt dobře. Na utkání byli skvěle nachystaní,“ dodal.

Ve 43. minutě se prosadil Gřes a bylo definitivně rozhodnuto. Zdá se tedy, že domácí trápení AZetu je minulostí. Havířovští navázali na výhru se Slavií a před vlastními fanoušky zvítězili už potřetí v řadě.

„Místo toho teď ale zase prohráváme venku,“ poukázal Režnar na tři těsné venkovní porážky na ledech Vsetína, Jihlavy a Přerova. Už v sobotu to může Havířov změnit. Hraje totiž v Prostějově.

AZ Havířov – Motor České Budějovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Rehuš (O. Procházka, Dudek), 19. L. Bednář (Maruna, Bořuta), 39. R. Veselý (Kotala, Rašner), 43. Gřeš (Kotala, Pořízek). Rozhodčí: Fiala V., Obadal – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 2154.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Dudek, Rutar – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – L. Bednář, R. Veselý, Maruna – Kotala, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh. Trenér: Režnar.