Dlouhodobě nejhoršího soupeře v této soutěži porazil 4:2, kouč Jiří Režnar však s výkonem logicky spokojený nebyl. „Jsem rád, že máme body, ale jinak to nebylo to pravé ořechové. Hráči mě zklamali,“ uznal po zápase.

Jeho svěřenci navázali na středeční výhru s Prostějovem, další důležité body jim zaručují setrvání na šesté pozici v tabulce.

Jako první se sice musel vytáhnout domácí gólman Bláha, AZ ale postupně převzal otěže hry a ve 14. minutě se dostal do zaslouženého vedení, které zařídil Gřes, jenž mohl o pár okamžiků později zvýšit už na 2:0.

Skóre se ale měnilo až ve druhé třetině. Hned po 49 sekundách se prosadil Rašner, a když se po samostatném úniku prosadil i Rehuš, zdálo se, že si domácí dojdou pro pohodlné vítězství. Zápas se však proměnil v drama.

„Někteří hráči si asi mysleli, že to bude procházka růžovým sadem. Jenže každý soupeř chce vyhrát. I poslední Kadaň,“ věděl Režnar.

Hosté v 35. minutě korigovali a v závěru prostřední části už to bylo jen o gól. „Za stavu 3:0 jsme to měli hrát zkušeně,“ dodal naštvaný kouč AZetu.

Havířov pak stáhl hru na tři lajny a ve třetí třetině byl zase lepší. Uklidnění přinesla 47. minuta, kdy se na 4:2 prosadil Veselý. Tomu přihrál navrátilec Kurovský, který se představil poprvé od zářijového zranění. „Cítil jsem se dobře, koleno drží a máme tři důležité body,“ uvedl po vítězném zápase.

Body jsou však to jediné, s čím byl spokojený trenér Režnar. „Soupeř nás nepřekvapil vůbec ničím. Hrál to, co jsme si ukázali na videu. Proti Kladnu musíme předvést úplně jiný výkon, jinak se se zlou potážeme,“ nabádá před pondělním atraktivním utkáním Jiří Režnar.

AZ Havířov – SK Kadaň 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Gřeš (Rašner, Haas), 21. Rašner (O. Procházka, Seman), 34. Rehuš (F. Seman), 47. R. Veselý (Kurovský) – 35. Zabloudil (Maršoun, Novák), 39. Wágner (J. Svoboda, Šefl). Rozhodčí: V. Fiala, Dědek – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 1 382.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, Seman, Procházka – Bambula, Pořízek, Kotala – Kurovský, Veselý, Bednář – Gřeš, Haas, Maruna. Trenér: Režnar.