Domácí Motor patří letos společně s Kladnem k nejvážnějším adeptům na postup. Havířov se vysokému favoritovi soutěže odhodlaně postavil. Nevyšla mu první třetina, ve které domácí de facto rozhodli o výsledku.

„To byla škoda, přitom právě na vynikající úvodní třetiny v podání Budějovic jsme kluky upozorňovali," kroutil hlavou trenér AZetu Martin Janeček.

Hráčům vyčetl, že se snažili hrát příliš složitě z obranného pásma. „I v tom středním jsme to nebyli my, zbytečně jsme kombinovali a ztráceli kotouče. Právě to se nám vymstilo, protože po dvou takových ztrátách jsme dvakrát inkasovali," přibližoval Janeček.

Ocenil však, že hráči nesložili zbraně. „Od druhé třetiny jsme to zjednodušili. Hráli jsme tak, jako jsme měli hrát od začátku, nedrželi zbytečně puk a stříleli. Troufnu si říct, že ve druhé třetině jsme byli lepším týmem a po brance Kotaly se dostali na dostřel," líbila se Janečkovi hra jeho svěřenců.

Motor mírně znervózněl, protože utkání bylo najednou otevřené. Oba týmy pak měly ve druhé i třetí třetině brankové šance, gól už ale nepadl. Havířov potvrdil, že patří k nejlépe bránícím týmům soutěže.

„Škoda, že nám před brankou soupeře nic nevyšlo. Když jsme se vrátili do zápasu, kluci hodně ožili. Při troše štěstí jsme si aspoň bodík mohli odvézt," zalitoval Janeček, ale znovu vyzdvihl výkon mužstva.

„Od druhé třetiny až do konce jsme slušně bojovali a odehráli s předním týmem celé ligy vyrovnanou partii. Stačili jsme bruslit, byli aktivní. To by mělo mančaft povzbudit, protože naši příští soupeři budou podobného ražení. V sobotu ale nejprve potřebujeme zvládnout ty Benátky," připomněl kouč AZetu po delší době zase sobotní domácí zápas.

Motor České Budějovice – AZ Havířov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Nouza (Heřman, Žovinec), 16. Škoda (Kuchejda, Babka) – 29. Kotala (Bednář). Rozhodčí: Bejček – Lučan, Kis. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5 011.

Havířov: Šimeček (11. M. Laco) – Petran, Škůrek, Lenďák, Krisl, Korím, Chroboček, Dudek – Bednář, Gřeš, Haas – Hlinka, Hubáček, Kalus – Kanko, Kotala, Ollender – Pořízek, Štumpf, Dvořáček. Trenéři: Janeček a Rimmel.