Po sérii neuspokojivých výsledků se vedení klubu rozhodlo ukončit spolupráci s dosavadním trenérem Romanem Sedlákem, i když i naprostý laik ví, že na postu trenéra problém v karvinském klubu není.

Mužstvo proti Břeclavi tak vedl zkušený Tomáš Výtisk, který pozměnil taktiku na aktivní styl s forčekinkem obou křídel. „Chtěli jsme odbourat problémy ve středním pásmu, tak jsme zvolili rozestavení 2-1-2 a přineslo to své ovoce. Škoda zbytečných faulů hned na začátku utkání, kterými jsme dostali Břeclav do tempa," zalitoval nový trenér Výtisk vyloučení havířovských hráčů Vydry a Klimši. Druhý jmenovaný je společně s Haasem v Karviné na střídavé starty a proti Břeclavi se také ihned zapsal do střelecké listiny. To už ale domácí prohrávali 0:2.

„Myslím, že po celý zápas jsme byli aktivnější, jen jsme nedali šance, kterých jsme si vytvořili dost. Dobře jsme dobruslovali kotouče, v předbrankovém prostoru nám ale chybí jistota v zakončení. To je podle mě největší problém současného týmu," narážel Výtisk na chybějící kvalitu v ofenzivě, kterou dosud zařizoval jen Luka, ale i ten byl proti Břeclavi poloviční.

SK Karviná – Lvi Břeclav 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 39. Klimša (Luka), 55. Juhász (M. Kasperlík) – 10. Beneš (Prudek), 22. Tobola (Kubáč, Medřický), 44. Miklík (Červenka, Nováček). Rozhodčí: Fiala. Vyloučení: 7:7, navíc Deutsch (K) a Červenka (B) 5 + DKU. Využití: 0:1. Diváci: 117.

Karviná: Tomšů – Deutsch, Vydra, Hoďa, Zamecznik, Milch, Čintala, Mládenka – Luka, Klimša, Chomič – Opravil, Zakuťanský, Juhász – Foltyn, M. Kasperlík, O. Kasperlík. Trenér: Tomáš Výtisk.