V letošním roce už Havířované vyhráli na půdě Kladna, porazili Vsetín a v pondělí přejeli i vedoucí Jihlavu. Pod výhrou 5:1 byl podepsaný i gólman AZetu Ondřej Bláha.

Jednička týmu znovu vytáhla několik důležitých zákroků a své spoluhráče v klíčových momentech utkání podržela. „Povedl se nám úvod zápasu, rychle jsme jim odskočili a ve druhé třetině skóre navýšili. To rozhodlo,“ řekl po zápase.

Porazili jste lídra tabulky. Překvapilo vás, jakým výsledkem jste Jihlavu přehráli?

Věřili jsme si na ně. Proti favoritům se nám totiž daří a dokážeme s nimi hrát dobré zápasy. Nebyl důvod, proč bychom nemohli porazit i vedoucí Jihlavu.

Vy jste se hodně zapotil na začátku druhé třetiny, kdy jste vytáhl několik skvělých zákroků a spoluhráči pak dali dvě rychlé branky. Byly to klíčové pasáže zápasu?

Zákroků tam nebylo moc, ale když už se k nám dostali, tak to hořelo. Byl to hodně důležitý moment, asi zlomový. Dostali bychom na 2:1, takto kluci skvěle sehráli protiútok a dali na 3:0, což opravdu rozhodlo.

Jinak jste ale tolik práce neměl. Pomohli vám hodně spoluhráči?

Kluci hráli výborně, musím před nimi smeknout. Dnes to byla zasloužená výhra.

Před časem jste prohráli tři zápasy v řadě. Teď to vypadá naopak. Jste z krize venku?

Doufám, že jo. Boj o play off je totiž velký a další krize by se nám už mohla vymstít. Naštěstí jsme to doma zvládli, snad jsme nastartovali novou, tentokrát vítěznou sérii.

Play off je blíž a blíž. Věříte, že už místo v elitní osmičce uhájíte?

Ano, věříme v to. Je to dlouhodobý cíl, nicméně je to pořád vyrovnané, chce tam hodně týmů. Celou dobu si však držíme nějaký náskok, tak by už byla škoda o něj přijít.