Svěřenci trenérského dua Mikeš – Janeček se po nepříliš vydařené druhé čtvrtině základní části v té třetí zvedli a pokračují v pravidelném přísunu bodů. Co je důležité, zvládají důležité zápasy se sousedy v tabulce, v nichž se takzvaně hraje o šest bodů. V minulých zápasech to byly kupříkladu souboje s Benátkami, Třebíčí nebo Kadaní, o víkendu zase s Litoměřicemi, které jsou na domácím ledě hodně silné a dokážou zavařit i nejsilnějším soupeřům v lize.

AZ hrál podobně jako v předchozích zápasech velmi koncentrovaně a nepouštěl domácí do přečíslení. Jeho vedení bylo plně zasloužené. Měl lepší pohyb, přidal i na důrazu v osobních soubojích a šikovnosti v útočném pásmu.

Hokejisté Havířova (v modrém) si přivezli tři body z Litoměřic.

Tahoun AZetu Petr Kanko otevřel skóre a když v prostřední části přidal druhou trefu Daniel Štumpf, měl Havířov slibně nakročeno k další výhře. Směrem dozadu totiž působil jistě, gólman Laco opět potvrdil přínos pro mužstvo a vše vypadalo dobře. Mládežnický reprezentant Jakub Kotala navíc na startu třetí periody přikrášlil výsledek na 0:3 a Litoměřice se začaly pomalu smiřovat s porážkou.

Ještě ale dorážely na havířovskou branku ve snaze zdramatizovat utkání a před Lacem se situace vyhrotila, což v přehršli trestů odnesl i samotný Laco, jenž vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Domácí snížili, ale víc už jim AZ nedovolil a propracoval se na sedmé místo tabulky s odstupem jediného bodu na vytouženou šestou příčku. Boj o přímé čtvrtfinále se ale bude týkat až sedmi celků (poslední trojice už je ze hry), soupeřů má tedy AZ ještě dost a dost.

Stadion Litoměřice – AZ Havířov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. Krátoška (Kristl, Toman) – 18. Kanko (Punčochář, Hudeček), 33. Štumpf (Maliník, Punčochář), 42. Kotala (Sedláček, Kalus). Rozhodčí: Krob – Šperl, Jílek. Vyloučení: 8:8 navíc Laco (H) 5+DKU. Využití: 0:1. Diváci: 1180.

Havířov: Laco (53. Matoušek) – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Maliník, Pechanec, Štumpf – Okál, Hudeček, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Gřeš, Bednář, Matějek. Trenéři: Mikeš a Janeček.