Samotný zápas lídra tabulky z Frýdku-Místku s posledním se z domácí strany rozjížděl velmi pomalu. „První třetina se nám absolutně nevyvedla. Kluci vůbec neplnili naše příkazy a vlastně z toho, co jsme chtěli hrát, padla pouze jedna branka. O přestávce jsme si vše museli vyříkat. Pak si myslím, že se přístup hráčů ke hře rapidně změnil a utkání jsme až do konce kontrolovali," řekl domácí trenér Jiří Juřík.

Naopak hosté byli s první třetinou spokojení. „Domácím jsme to znepříjemnili, myslím, že jsme nehráli špatně. Bohužel jsme nepokryli Luku, to je pan hráč, takových je ale ve Frýdku spousta. Samí nadstandardní borci, s takovým týmem se těžko můžeme měřit. Ale nebýt školáckých chyb, mohli jsme uhrát v první třetině lepší výsledek, soupeř by byl ještě nervóznější," mínil po utkání karvinský trenér Josef Štoudek.

Hokejisté Frýdku (v červeném) si poradili s Karvinou.

Až ve druhé třetině domácí hru zrychlili a výsledkem toho byly tři branky v hostující síti. „Takové zápasy s posledním celkem jsou hrozně těžké hlavně na psychiku. Přeci jen se nějaké podcenění může vymstít. A to jsme v žádném případě nechtěli. I proto jsme na hráče apelovali, aby k zápasu přistoupili profesionálně," zdůrazňoval frýdecký kouč Juřík.

Na začátku třetího dějství přidali hráči v červených dresech další dva góly a hledištěm se začalo ozývat „deset, deset". „To ale naším cílem nebylo. Spíše jsme po hráčích chtěli, aby si vyzkoušeli různé herní prvky. Kluci chtěli udržet čisté konto, to se bohužel nakonec smolným gólem nepovedlo," povzdechl si Jiří Juřík, který měl na mysli situaci z 58. minuty, kdy se puk odrazil od Ivanovy brusle přímo do branky.

„Dali jsme gól se štěstím, domácí ale taky dvakrát skórovali s notnou dávkou štěstí. Bylo vidět, že s nimi nemůžeme hrát aktivní hokej. Jinak atmosféra byla parádní, kluci bojovali. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že se pokusíme uhrát dobrý výsledek, ale domácí byli proti. Jsou prostě někde jinde. My se musíme soustředit na úplně jiné zápasy. Teď pro nás nastává klíčové období, kdy hrajeme se čtyřmi soupeři, které bychom v tabulce chtěli dostat pod sebe. Je to vlastně ta jediná čtveřice, kterou by teoreticky mělo být v našich silách porazit – Kopřivnice, Břeclav, Valašské Meziříčí a Moravské Budějovice," vzhlíží z pohledu Karviné k důležitějším zápasům Josef Štoudek.

HC Frýdek-Místek – SK Karviná 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Christov (Luka), 17. Růžička (Káňa), 24. Luka (Kowalczyk), 34. Franek (Růžička, Meidl), 38. Franek (Heider), 44. Piecha (Luka), 46. Jeník (Klimša, Růžička) – 58. Ivan (Ďuriš). Rozhodčí: Šutara – Konvička, Řezáč. Vyloučení: 6:6. Přesilovky: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 1523.

Karviná: Pútec – Javín, Černín, Graca, Deutsch, Gulda, Fišera, Ďuriš, Franek – Ivan, Vyčesaný, Foltyn – M. Kasperlík, Juhász, Logunovs – Pobuta, Badžo, Křibík – Chomič, Václavík. Trenér: Josef Štoudek.