Hokejisté prohrávají po čtvrtku ve čtvrtfinálové sérii play off Chance ligy s Motorem už 1:3 na zápasy, věří však, že v pátek na jihu Čech zvítězí a v neděli se představí znovu doma před svými fanoušky. „Snad pro ně tu sérii vrátíme zpátky. Uděláme pro to všechno,“ slibuje Radek Veselý, který ve středečním utkání (3:4) srovnával na 1:1.

Puk vás před tou brankou ale moc neposlouchal, že?

Skákalo mi to, v podstatě jsem do puku jen plácl a bylo to tam.

Sehráli jste další vyrovnaný zápas. Co nakonec rozhodlo?

První třetinu jsme tahali za kratší konec, potom jsme se ale zvedli. Celý zápas jsme hráli dobře, bohužel jsme ale na konci udělali dvě stupidní chyby a prohráli jsme.

Florbalové Petrovice bojují o udržení.
Petrovičtí uzavřeli základní část, čeká je boj o udržení

Po dvou třetinách jste vedli 3:2. Výhra byla blízko, že?

Věřili jsme. Říkali jsme si, že budeme pořád hrát stejně, jednoduše do útočného pásma. Bohužel, škoda těch dvou gólů pár minut před koncem. Pak už jsme nedokázali vyrovnat.

Vy jste ale odehrál velmi dobré utkání. Byl jste se svým výkonem spokojen?

Nemůžu to tak brát, když jsme neuspěli. Pro mě je důležité, když vyhraje mužstvo. A my prohráli, takže špatné.

V pátek vás čeká další utkání, možná poslední v sezoně. Věříte, že tomu tak nebude?

Jedeme tam s tím, abychom sérii vrátili do Havířova. Lidi tady si to zaslouží, fandili výborně a poděkovali nám, i když jsme prohráli.

Čtvrté utkání série mezi Havířovem (v modrém) a Českými Budějovicemi opanovali opět Jihočeši.