Co si myslí o soupeři i o nadcházejícím finále hrající sekretář AZ Havířov Robin Pavlas?

Co jste říkal vývoji semifinále mezi Přerovem a Karvinou?
Přerov měl smůlu. Ještě nikdy nepostoupil do finále a to měl k němu několikrát velice blízko. Já ho favorizoval, ale přesto mě trochu překvapil debakl, který dostala Karviná ve třetím zápase. Každopádně je vidět, že Baník se z toho velice dobře otřepal a nakonec semifinále obrátil ve svůj prospěch. Holt se ukazuje, že play-off je doopravdy úplně jiná soutěž a já si myslím, že do finále postoupilo zkušenější mužstvo.

Je pro vás lepší střetnout se ve finále s Karvinou nebo Přerovem?
Karviná je pro nás lepším soupeřem, z toho důvodu, že máme výhodu domácího prostředí, které bude v prvním, třetím a popřípadě posledním utkání velmi důležité. Ale věřím, že nám naši fanoušci připraví domácí kulisu i v Karviné, jsou totiž našim šestým hráčem, za což jim patří obrovský respekt a velké díky.

Jaká je v týmu nálada před sobotním prvním zápasem?
Nálada v týmu je výborná. Spadlo z nás takové to napětí z postupu do finále a teď si ho můžeme naplno vychutnat. Čeká nás sice velmi těžký soupeř, který v play-off podává neskutečné výkony, ale každý z nás si to chce užít. Máme v kádru hráče, kteří si finále nikdy nezahráli, takže se všichni společně i s vedením klubu a fanoušky na něj moc těšíme.

Jste na první zápas proti Karviné připraveni?
Já si myslím, že připraveni jsme. S Karvinou jsme odehráli letos už spoustu zápasů, které nám nevyšly podle představ, takže je potřeba to soupeři vrátit (úsměv). Na druhou stranu musíme jít do hry s pokorou a respektem ke kvalitě karvinského kádru. Je docela málo času vymýšlet novou taktiku, protože jak my, tak určitě i Karviná využije pár dní volna k odpočinku a k doléčení šrámů z hokejového boje. Tempo play-off druhé ligy je docela vražedné na to, že jsme poloprofesionálové.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského a Havířovského deníku