„Je to škoda, nemuselo tomu tak být a ještě jsme se v sobotu mohli poprat o jedenácté místo," zalitoval nejprve Jan Klich, vedoucí karvinského mužstva. „Nesehráli jsme špatné utkání, bohužel jsme toho hodně odehráli v oslabení a to stojí spoustu sil. Kluci bojovali, dokázali otočit nepříznivé skóre, ale neudrželi jsme ho. Domácí Varga měl svůj den, dal nám hattrick, v nájezdech byl také úspěšný," pokračoval.

Právě z formy Davida Vargy domácí hodně těžili. „Ten jeho vyrovnávací gól na 3:3 byl pro nás hodně smolný, Varga tam jen nastavil hokejku. No, spadlo to tam, co se dá dělat. Mohli jsme vyhrát v normální hrací době, nájezdy už jsou loterie," vrátil se Klich k rozhodující disciplíně, která určila vítěze.

V prodloužení totiž museli Karvinští znovu odrážet domácí přesilovku. V oslabení si zahráli poměrně dost.

„Bylo to spíš smolné utkání. I v těch nájezdech jsme si nakonec vybrali smůlu, protože jsme Grygarem nejprve srovnali a hned v další sérii trefil znovu Grygar břevno," přibližoval Klich.

Prohra tedy znamená, že Karvinští půjdou do play-out z nejhorší startovací pozice a případná rozhodující klání by všechna hráli na ledech soupeřů, což může hrát roli. „Musíme se pořádně připravit na play-out. Je ale pravda, že venku se nám hraje spíš lépe než doma," zakončil Jan Klich.

Bobři Valašské Meziříčí – SK Karviná 4:3 sn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 16. D. Varga (Studený), 29. D. Varga (Mikel, Pořický), 49. D. Varga (Sprušil), rozhodující sam. náj. Janota – 18. Šindelář (O. Kasperlík, M. Kasperlík), 32. Javín (Šindelář), 36. M. Kasperlík (Grygar, Javín). Rozhodčí: Koziol – Ganger, Konvička. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. Diváci: 200.

Karviná: Gleich – Javín, Malík, Šindelář, Černín, Chroboczek, Jaroch, Křibík – M. Kasperlík, O. Kasperlík, Grygar – Vyčesaný, Juhász, Foltyn – Logunovs, Chomič, Pobuta – Václavík. Trenéři: Hulva a Štoudek.