Havířovští hráči se rychle otřepali z porážky v Benátkách. V ohlušující atmosféře se plně koncentrovali na svůj výkon, opět hráli svědomitě z obrany a opět uspěli. Podobně jako v duelu s Kladnem šli do vedení, které tentokrát pojistili druhou brankou.

Štefan Mikeš (trenér Havířova): „Utkání bylo pro oba celky velmi důležité, hrálo se o šest bodů, takže jsme rádi, že jsme ho zvládli. Zápas měl prakticky parametry utkání play-off, protože se hrálo ve výborné atmosféře, o kterou se staraly oba fanouškovské tábory, hráči k utkání přistupovali s maximální koncentrací a nikdo nechtěl udělat chybu. Jestli nám prospěl start brankáře Hrubce? Samozřejmě, je to vynikající gólman a my jsme rádi, že ho tady máme, ale nechtěl bych to stavět jen na něm. O výsledek se zasloužil celý tým a na tři body jsme dosáhli poctivým kolektivním výkonem. Tak jako nemusíme být smutní po jedné prohře, nemusíme ani létat v oblacích po jedné výhře. Máme za sebou teprve měsíc soutěže, o úspěšnosti sezony se bude rozhodovat až za další čtyři měsíce."

Havířovští hokejisté (v modrém) si proti Prostějovu připsali výhru.

AZ Havířov – Jestřábi Prostějov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Korím (Lenďák), 30. Maliník (Kalus, Bárta), 47. Štumpf (Pechanec) – 41. Krejčík (Dragoun, Luňák). Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Měkýš. Vyloučení: 6:6. Diváci: 2 158.

Havířov: Hrubec – Ostračil, Mazanec, Bahounek, Krisl, Lenďák, Korím, Stuchlík – Kanko, Staněk, Maruna – Štumpf, Pechanec, Tomi – Kalus, Maliník, Bárta – Rimmel, Sedláček, Bednář – Kotala. Trenéři: Mikeš a Janeček.