AZ přitom vedl a v první třetině byl lepším týmem. V 12. minutě otevřel skóre zápasu Seman a zdálo se, že domácí jsou na správné cestě. Jenže je trápila koncovka. „Měli jsme dát více gólů,“ uvědomoval si manažer týmu Patrik Rimmel.

Lekci z produktivity naopak Havířovanům ukázaly Litoměřice, které v závěru třetiny hrály přesilovku a půl minuty před první sirénou daly domácím gól do šatny. „Ta branka zápas změnila. Narostla jim křídla, naopak některým našim hráčům to začalo svazovat ruce,“ všiml si Rimmel.

AZ začal aktivněji i v prostředním dějství, Bořuta dokonce nastřelil spojnici tyče a břevna, jenže v 27. minutě zničehonic udeřil Kloz. Na tuto branku už domácí nedokázali zareagovat.

Vzápětí sice mohl srovnat Maruna, trestné střílení měl i Seman, gólman Král byl ale nepřekonatelný. „Už jsme nestříleli tak, jak jsme měli. Už to nebylo ono,“ komentoval Rimmel mizernou domácí koncovku. „Ve třetí třetině jsme je chtěli zatlačit, ale vytvořili jsme si jen optický tlak. Měli jsme málo střel,“ dodal.

Havířovští tak opět ukázali, že doma nehrají tak, jako na ledech soupeřů. „Doma totiž někteří chtějí vymyslet něco svého, jenže když celá pětka nedělá, co má, tak to podle toho tak i dopadá. Doma dáváme málo gólů a pořád něco vymýšlíme,“ nebyl spokojen Patrik Rimmel.

AZ Havířov – Stadion Litoměřice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. F. Seman (Rehuš, R. Veselý) – 20. Jícha (Przybyla, Smetana), 27. J. Kloz (M. Kadlec). Rozhodčí: Šutara, Obádal – Lukš, Konvička. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 987.

Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna – Kotala, Pořízek, Gřeš – Cihlář, O. Procházka, Macuh. Trenér: Režnar.