Nesmírně ceněné tři body ukořistili v dalším utkání WSM ligy v souboji se sousedem v tabulce hokejisté AZetu.

Domácí tým se před důležitým zápasem posílil o extraligové hráče - do branky se postavil mladoboleslavský gólman Růžička, z Liberce přišli Stránský, Lakatoš a Vitásek, který už má za sebou i reprezentační sraz. Bylo vidět, že domácí neponechávají nic náhodě. Tři body nutně potřebovali.

I pro AZ to byl důležitý duel. Potřeboval zastavit sérii proher a udržet si odstup od nebezpečného pásma sestupu, kde setrvávají Most, Šumperk a po špatné sérii právě i Benátky. Jenže trenéři neměli k dispozici kompletní sestavu.

„Jeli jsme tam trochu rozbití, protože Štencel s Tomim měli dneska i v pátek extraligová utkání ve Vítkovicích, takže s námi nebyli, neměli jsme ani zraněného Tondu Pechance a v obraně byly díry, protože Korím bude chybět delší dobu a další dva beci Graca s Bahounkem jsou momentálně nemocní," přiblížil patálie s defenzivou sportovní manažer Havířova Patrik Rimmel.

Jenže mužstvo Havířova se neuvěřitelně semklo, tak jako to už v minulosti častokrát dokázalo. „Hráči věděli, o co se hraje. Nechtěli jsme dopustit, aby se k nám Benátky přiblížily," vysvětlil Rimmel.

Posílení domácí však odstartovali výborně, napadali hosty ve třech, byli hodně aktivní. Havířovská defenziva však držela. „Hráči si plnili své povinnosti, skvěle zabojovali a také nám zachytal brankář Laco," vyjmenoval Rimmel hlavní body havířovského úspěchu.

Prostřední část vyšla Azetu na jedničku. Kanko dal gól, Okál z trestného střílení přidal druhý a domácí byli dost rozhození. Pak se ale začali zase tlačit před havířovskou branku a Vlach snížil. Benátky měly i další velké šance, spoluhráče však výrazně podržel Laco. V poslední třetině kryl dokonce Vitáskovi trestné střílení a zneškodnil další tutovky. I díky němu si Havířov připsal tři body.

Svůj první zápas v prvoligové soutěži absolvoval v obraně junior Chroboček a vedli si velmi dobře. Celý tým Havířova působil kompaktně.

„Opravdu to byl mimořádně důležitý souboj, nejen v tom smyslu, že hráli sousedé v tabulce, ale hlavně proto, že kdyby Benátky vyhrály, mohly by nás stáhnout k sobě do pásma, kde rozhodně nechceme být. Spodek tabulky by se nám přiblížil, a to jsme nesměli připustit. Takto jsme si udrželi od poslední trojky odstup a díváme se směrem k play-off," oddechl si po vítězném utkání Rimmel. Teď jen body potvrdit i v pátečním domácím utkání s Prostějovem.

„Máme dva dny volna, kluci si trochu odfrknou a pak začneme zase trénovat. Potřebujeme v pátek tyto body potvrdit," má jasno Patrik Rimmel.

Havířov zase čeká souboj se sousedem v tabulce – přijede Prostějov. Hraje se už v pátek od 18 hodin.

HC Benátky n. J. – AZ Havířov 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Vlach (Stránský) – 24. Kanko (Okál, Maliník), 26. z tr. střílení Okál. Rozhodčí: Zubzanda – Maštalíř, T. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 240.

Havířov: Laco – Punčochář, Krisl, Chroboček, Mazanec, Lenďák, Horák – Kalus, Sedláček, Sztefek – Kanko, Maliník, Okál – Štumpf, Hudeček, Gřeš – Matějek. Trenéři: Mikeš a Janeček.