V prodloužení totiž rozhodl českobudějovický Kasík, který kotouč dotlačil do branky i s gólmanem L. Danečkem a možná i v rozporu s pravidly. Hlavní arbitr Vampola ale situaci shledal jako čistou.

„Myslím, že padesát minut to byl naprosto vyrovnaný zápas, pak se do něj úplně zbytečně vložil rozhodčí, poslal nás do oslabení tří proti čtyřem a tři proti pěti, ve kterém jsme inkasovali. Vzalo nám to dost sil. Pak jsme po chybě a nedobruslení protihráče inkasovali znovu a už to vypadalo ztracené," popisoval hektické momenty trenér AZetu Jan Daneček starší.

Jeho tým ale nemá ve zvyku se vzdávat. V přesilovce snížil a pár sekund před koncem vyrovnal na 2:2 Šlahař. Úsilí Havířova v honbě za pátou pozicí však nedoznalo radostného konce. „Dostali jsme docela smolný gól. Je to škoda, byli jsme blízko pátému místu, nakonec jsme šestí, ale i tak to bereme," nebral porážku zase příliš tragicky havířovský trenér.

Zápas samotný nabídnul celkem svižné tempo, i když návštěvnost nebyla vzhledem k duelu českých hokejistů na olympiádě v Soči na havířovské poměry bůhvíjaká. Obě defenzivy držely pevně do 52. minuty, bylo vidět, že obě mužstva stále mají o co hrát.

Havířov bojoval o výhodnou pozici pro play-off, Budějovickým je zapotřebí každý bod do skupiny o udržení.

Prohra Havířova znamená, že se ve čtvrtfinále play-off utká s favorizovanou Jihlavou. V tabulce skončil šestý, ve prospěch Třebíče rozhodly při shodě bodů lepší vzájemné zápasy. „Scházel kousek, ale to už nyní nemá cenu řešit. Utkáme se s Jihlavou, která bude jasným favoritem a my se budeme snažit jí to co nejvíce znepříjemnit. Ve třech ze čtyř vzájemných zápasů nás Jihlava přebruslila, musíme se na ni pečlivě takticky připravit," uzavřel Daneček.

AZ Havířov – Motor Č. Budějovice 2:3 p (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 58. Vosátko (Sztefek, Klimša), 60. Šlahař (Jakúbek) – 52. Boháč (Pajič, Novák), 55. Rob (Skuhravý), 64. Kasík (Kuchejda). Rozhodčí: Vampola – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 1022.

Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, Rouper, Krisl, Graca, Punčochář, Deutsch – M. Rimmel, Říčka, Sztefek – J. Daneček, Šlahař, Jakúbek – Kanko, Haas, Klimša – Škumát, Pechanec, Diviš – Matějek. Trenéři: Daneček a Sztefek.

tabulka.

Další program – čtvrtfinále play-off, sobota 22. a neděle 23. února: Mladá Boleslav – Benátky n. J. (17.30), Olomouc – Litoměřice (17.00), Jihlava – Havířov (17.30), Havlíčkův Brod – Třebíč (17.00).