Diváci, kteří v mrazivém počasí zavítali na hřiště u Střední průmyslové školy, nemuseli litovat. Viděli hokejbal vysoké kvality. „Nebál bych se říci, že se hrál extraligový hokejbal. Soupeř byl výborný, chtěl hrát, zbytečně nevyhazoval. Oba mančafty běhaly, hrálo se nahoru dolů," líbila se hra trenérovi Karviné Lumíru Rosůlkovi.

Jeho tým brzdily opakující se osobní chyby. „To nás provází vlastně celou dobu. Už jsem na to upozorňoval dříve, že podobné chyby by silnější tým potrestal, a to se přesně stalo. Opava nás vyškolila, z minima vytěžila maximum. My jsme šance měli, ale neproměnili je, anebo nastřelili tyčku. Opava byla v koncovce pohotovější a přesnější," porovnával Rosůlek, který toho svým hráčům moc vytknout nemusel.

„Byl to opravdu velmi dobrý hokejbal, to jsme ale čekali. S Opavou to nikdy není o nějakých soubojích v rohu hřiště, všichni si to dávají na hokejky, chtějí kombinovat. U některých mých hráčů se mi ale zdálo, že jsou zbytečně ustrašení, tohle musí prostě odbourat, protože v první lize musíme vystupovat jako tým, který má nejvyšší ambice. Nejde se za něco schovávat a navíc jsme hráli doma. Tady musíme být pány my," upozornil Rosůlek.

Disciplína i bojovnost karvinských hráčů byla dostačující, mančaft shodily jen promarněné šance. „Sám jsem měl jednu velikou. Bohužel jsme využili jen jednu možnost, i když jsme soupeře přestříleli. Nějaký bod jsme si zasloužili, ale co se dá dělat. Musíme zabrat proti Poličce. Je potřeba udržovat kontakt s čelem tabulky, jinak bychom se mohli sesunout za první čtyřku, a to by pro play off byla velká nevýhoda," upozornil hrající trenér HbK Lumír Rosůlek.

HbK Karviná – SHC Opava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Karviná: Smolka – Pilch, Mikeš, Hegegy, Vašek, Liboska, Zaremba – J. Rosůlek, Farský, Říman – L. Rosůlek, Pala, Barnošák – Pietrasz, Řehůřek, Kubica – Pacas, Szotkowski.