„Dneska jsme si nějaký ten bod zasloužili,“ uznal hlavní trenér mužstva Martin Janeček.

Havířované chtěli po sobotní porážce v Litoměřicích zabrat, ale měli proti sobě těžšího soupeře. Slavia se dostala záhy do vedení, v 5. minutě už vedla 2:0. „Začátek jsme zaspali, domácí využili přesilovku, ty se dařily oběma týmům, ale od té páté minuty jsme hru srovnali a od druhé třetiny už hráli opravdu velmi dobře,“ chválil hráče Janeček.

AZ prokazoval velké odhodlání uspět, dostal se zpět do hry po gólech Krisla a Sikory. Slávisté hráli jednoduše, v přesilovkách pálili na bránu a byla to účelná taktika. „Nám chybělo i trochu štěstí, třetí gól jsme také dorovnali a pak měl samostatný nájezd Petr Kanko, tam se perfektně urval. Kdybychom tohle proměnili, tak vyhrajeme,“ byl si jistý Janeček.

Smolný čtvrtý gól Pražanů v době, kdy bylo vše otevřené, vzal AZetu naději na bodový zisk. „Cítil jsem z kluků, jak si šli cílevědomě za body. Už poslední třetina včera v Litoměřicích nesla známky velkého zlepšení a odhodlání. Víkend byl sice bodově za nula, to nás hodně mrzí, ale pokud nám vydrží stejný přístup, jsem si jistý, že bodovat budeme,“ věří Janeček svému týmu.

Slavia Praha – AZ Residomo Havířov 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Heldák (J. Drtina, Krliš), 5. J. Novák (J. Drtina, Račuk), 39. Nedvídek (J. Drtina, Račuk), 55. J. Drtina (M. Kadlec, Šagát) – 25. Krisl (Maruna), 30. Sikora (Fronk, Rác), 42. Drtil (Hudeček, Matai). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Krátký, Kreuzer. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:2. Diváci: 738.

Havířov: Bláha – Krisl, Chroboček, Puzič, Drtil, Dudek, R. Havel – M. Kalus, Hudeček, Kanko – Matai, Rác, Sikora – Fronk, Pořízek, Maruna – L. Bednář, Illéš, Cihlář.