Dlouholetý spolupracovník trenéra Hadamczika prožil velkou část své sportovní kariéry ve slezské metropoli. Za Slezan hrál a následně se v klubu začal věnovat i trenérské práci. Společně s Aloisem Hadamczikem se postavil na střídačku Třince a měl podíl na zisku stříbrných medailí v roce 1998 i na třetím místě v následující sezoně.

Brankář Plzně Matěj Machovský.
Matěj Machovský: Hodně mi dal trenér Konečný

Od sezony 2000/2001 opět začal spolupracovat s Aloisem Hadamczikem a spolu dovedli Vítkovice k extraligovému stříbru v roce 2002. Znovu se sešli na štaci ve Spartě a dvakrát dovedli tento tým do semifinále play off. Startovali i na Spenglerově poháru.

Jako hlavní kouč vedl Opavu, Havířov, Třebíč a Zvolen, úspěšně se věnoval mládeži, jeho rukama prošla řadu hráčů, kteří si zahráli extraligu.

„Jeho odchod mě zaskočil. Vzpomínám na Kamila i jako na hráče. Byl hodně zarputilý, velký bojovník. Byl všestranným sportovcem. Hrál tenis, jezdil na kole,“ vzpomíná na svého parťáka Alois Hadamczik.

„Jako trenér byl zodpovědný a svědomitý. Jeho přípravy byly velmi precizní,“ dodal bývalý kouč národního týmu.

Teprve 16letý student zlínského gymnázia Jakub Gurecký.
Zemřel největší motocyklový talent Jakub Gurecký ze Zlína

„Je to smutné. Kamila jsem měl hodně rád. Byl to můj první trenér, hodně mě toho naučil, měli jsme k sobě blízko. Kamil byl skvělým člověkem,“ nechal se slyšet bývalý opavský obránce a současný kouč prvoligové Poruby Jiří Režnar.