Na ledě Pelhřimova se proti sobě postavily poslední týmy skupin Východ a Jih. Z této bitvy vyšli vítězně domácí Lední medvědi, kteří dali dva góly v prostřední třetině a třetí zásah přidali v závěru utkání do prázdné brány.

„Rozhodly první dvě třetiny. Z naší strany to totiž byla naprostá katastrofa,“ nebral si servítky kouč Orlové Darek Stránský. Do dvou velkých šancí se sice dostal orlovský útočník Flok, jenž jednou dokonce nastřelil brankovou konstrukci, hosté ale na gólmana Holíka ani jednou nevyzráli.

Na první branku se čekalo až do 35. minuty. Bohužel pro Orlovou ji vstřelil domácí Votápek. Po dalších třech minutách navíc Svobodu překonal Kohút a Pelhřimov rázem vedl o dvě branky. „Kluci nebojovali, neukázali žádné nasazení a nepředvedli vůbec nic z toho, co jsme nacvičovali v tréninku,“ štvalo Stránského.

V poslední periodě se výkon Orlů zlepšil. „Ve třetí třetině jsme měli tlak, místy i drtivý,“ uvedl Stránský. Gól však hosté nevstřelili a sami naopak v závěrečných vteřinách inkasovali v power play. „Mančaft dnes vůbec nefungoval,“ hodnotil porážku 0:3 Stránský. Šanci na reparát mají Orli už tuto středu, kdy na domácím ledu hostí Opavu.

Lední medvědi Pelhřimov – HC Orlová 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Votápek, 38. Kohút (Svoboda), 60. Kosnar (Votápek). Rozhodčí: Pokorný – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 326.

Orlová: Svoboda – Amirov, Spálovský, Tomis, Janiczek, Kučera, Sturcz – Kysučan, Achmeťjanov, Ballner – Šmíd, Kovařík, Blaško – Hovsepjan, Flok, Brodek – Smrčka, Klíma. Trenér: Stránský.