O všem podstatném se rozhodlo během úvodních dvanácti minut. Než se borci AZetu stačili rozkoukat, prohrávali 0:2. V 8. minutě už to bylo o tři góly, brankář Matoušek se nechal vystřídat, jenže uplynuly další čtyři minuty a inkasoval i gólman Laco. Stav 0:4 nevěštil nic dobrého.

„Bohužel jsme nástup opravdu nezachytili. Kluci byli hodně nervózní, hráli s přílišným respektem, a to jim svazovalo ruce i nohy. Hlavně nohy, nebruslili jsme," všiml si sportovní manažer Havířova Patrik Rimmel.

Když za svých aktivních dob hrával proti vyloženým lídrům on, kabina brala takový zápas za odměnu. „Hráli jsme na ledě lídra, neměli jsme tudíž co ztratit. Kluky to mělo spíš povzbudit, žádný tlak na ně vyvíjen nebyl," divil se Rimmel.

V šatně bylo potřeba si přístup a matný výkon vyříkat. Domluva trenérů zabrala, od druhé třetiny vyjel na led úplně jiný AZ. Už všichni tušili, že je patrně pozdě, ale chtěli alespoň zanechat příznivější dojem. „To se povedlo, začali jsme především více bruslit, byli nebezpečnější a dali i góly. Už bylo pozdě, takhle jsme měli hrát hned od začátku, ale aspoň jsme se trochu zvedli," popisoval Rimmel.

Havířov (modré dresy) zaspal úvod utkání a už ztrátu nedohnal.

Po dvou porážkách se nyní musí Havířované oklepat, protože zápasy rychle ubíhají. „Zbývá sedm kol, při tom kalupu to opravdu není mnoho. Musíme zvednout hlavy a porazit Benátky. Po dvou porážkách není jiné cesty,"míní manažer klubu.

Žádná lehká práce to ale vůbec nebude. Benátky ještě cítí poslední šanci a ve středu porazily i Jihlavu. Stejně odhodlaně budou jistě hrát i v Havířově. Domácí musí zase napnout všechny síly a zabrat. „Jsme si toho vědomi. Srdíčko, odvaha, bojovnost. Vše musíme zapojit do hry. Věřím, že nám v sobotu pomůžou i naši věrní fanoušci," zakončil Patrik Rimmel.

Důležitý zápas v boji o první šestku se hraje v Havířově v sobotu od 17 hodin.

Rytíři Kladno – AZ Havířov 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Bílek (Stach), 5. Bílek (Stach), 8. Stach (Bílek), 12. Ptáček (Račuk, Kindl), 38. Redlich (Dvořáček) – 25. Sedláček (Sztefek, Kalus), 47. Kotala (Bednář). Rozhodčí: Pražák – Šmika, Štětina. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1968.

Havířov: Matoušek (8. Laco) – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Gřeš, Pechanec, Kotala – Maliník, Meidl, Kanko – Sztefek, Sedláček, Kalus – Bednář, Hudeček, Matějek. Trenéři: Mikeš a Janeček.