Milovníci ledního hokeje se scházejí navečer vypotit triko, potkat se s kamarády a známými a zasportovat si. Soutěž má svá pravidla, zápasy řídí zkušení rozhodčí, k dispozici je obsluha časomíry.

S myšlenkou pořádat pravidelnou soutěž přišli Roman Barnošák a Petr Macháček už před dvěma lety. „Oba mě s tím oslovili, jestli bych do toho nešel, shodli jsme se na tom, že je to dobrá myšlenka. Zkoušeli jsme nejprve hrát podobnou soutěž v sousedním Bohumíně, letos už pořádáme vlastní ligu pro čtyři mančafty,“ vysvětlil spolupořadatel soutěže Martin Kurz.

I když se to nezdá, různých hokejových uskupení je ve městě dost. „Staré Město, Záchranka, Waschek. Spousta chlapů si chce vyzkoušet hokej, jiní se zas k hokeji vracejí. Domluví se, vytvoří tým a naší snahou je, aby si ho zahráli s těmi, kteří to cítí stejně,“ vysvětluje Kurz.

Amatérská hokejová liga na karvinském zimáku.Zdroj: Ivo Dudek

Zatím má karvinská liga jen čtyři mužstva, ale organizátoři věří v její rozšíření. Na ledě můžete vidět i bývalé výborné hráče jako Schulhauser, Kučera, Kurz, Kartuš, Katriniok, Zavěšický, Folwarczný, Přibyla, Pastuszek, Hublík, Rosůlek, Olšar či Pilch.

„Ano, vlastně v každém týmu jsou nějaké osobnosti, hrají to i kluci z krajského přeboru. Zároveň ale dbáme na to, aby byl zachován statut amatérského hokeje, takže v každém týmu mohou být maximálně tři hráči do čtyřiceti let, kteří hokej závodně hrávali nebo hrají,“ objasňuje závěrem Martin Kurz.

Soutěž vyvrcholí zápasy v play off, minulou středu byl už ale vyhlášen vítězný tým základní části, kterým se stali Staří Bejci.