Martin Potočný se přitom na led vrátil po dlouhé pauze, vždyť naposledy v akci se objevil v sezoně 2012/13 ještě v dresu Havířova. Matěj je hráčem vítkovické juniorky a v Orlové je na střídavé starty.

A právě u něj celý nápad na společný start vznikl. „Napsal mi, jestli bych to nechtěl zkusit, dva tři dny jsem si s tím pohrával,“ prozradil Martin. „Ze začátku se mu moc nechtělo, ale řekl jsem mu, ať to zkusí, že bude sranda. A on na to: Tak jo,“ smál se Matěj.

Zkušenější z klanu Potočných, který v Orlové už v minulosti hrával, si díky společnému startu splnil sen. „Jsme na jedné vlně, šlo to cítit, mohli jsme dát i nějaké góly a byla by to ještě větší zábava. Ale i tak jsem si to užil na sto procent a jsem strašně moc spokojený,“ uvedl.

Speciální chvíle prožíval i nadaný osmnáctiletý útočník. „Bylo to zvláštní. Je to můj taťka, vychovává vás a najednou jste spolu v lajně. On vám dá puk, vy mu ho vrátítě zpátky, bylo to super,“ řekl po zápase Matěj, ve kterém Orli s jedním z favoritů soutěže prohráli 4:8.

Potoční však odehráli dobrý zápas, na který určitě nikdy nezapomenou. „Nebylo to úplně hrozné, ale po takové pauze si musím dávat postupné cíle, nemůžu od sebe čekat, že budu rozhodovat zápasy,“ uvědomuje si bývalý generální manažer havířovského AZetu. Jeho syn přiznal, že byl na začátku utkání nervózní. „Odskakovaly mi puky, nehrál jsem nejlépe, ale pak se to zvedlo,“ dodal už spokojeněji.

Nebylo to naposledy

Příští zápas hraje Orlová ve středu v Opavě a Potoční by měli být opět u toho. „Ano, chtěl bych zase nastoupit. Rád bych opět hrál se synem za Orlovou, ke klubu mám totiž velmi dobrý vztah a jsem tady rád,“ přiznal Martin Potočný, jehož výkon ocenil i kouč Orlů Darek Stránský. „Klobouk dolů. Několik let nehrál, teď trénoval teprve tři týdny a přesto byl plnohodnotným členem sestavy,“ smekl před zkušeným útočníkem.