Tentokrát podali asi nejlepší výkon v sezoně. Práce Miroslava Fryčera coby sportovního manažera Karviné se začíná projevovat. „Mužstvo je dobře poskládané, nyní bychom ještě měli získat Ivana a Pavlačku, což zvýší zkušenosti a údernost našeho týmu, a mělo by to být dobré. Herně jsme proti Vsetínu nezklamali, špatný je jenom ten výsledek," přiblížil vedoucí karvinského mužstva Jan Klich.

Domácí odehráli dvě třetiny velmi dobře. Na začátku té třetí se jim zase rozklepala kolena z obav o nadějný výsledek. „Vyrobili jsme chybu a inkasovali rozhodující gól. Je to škoda, protože ani ve druhém domácím zápase jsme nebyli daleko od výhry. Troufnu si říct, že s dnešním výkonem bychom Opavu porazili," vrátil se Klich ještě k úvodnímu duelu sezony.

Současnému týmu chybí nejvíce střelci. „Mančaft se dává dokupy, postupně si to sedá, ale góly scházejí. Loni jsme měli Luku, Szajtera, kteří dávali góly. I Haas s Pavlačkou brankově pomohli. Teď žádného takového střelce nemáme a to se na výsledcích projeví. Pořád ale věříme, že se to brzy otočí. Trenéři Štoudek s Fryčerem pracují dobře, mužstvo zvedli a bude to znát," je Klich optimista.

SK Karviná – VHK Vsetín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Fišera (Foltyn) – 24. Kolařík (Tesařík), 46. Dvořák (Vávra). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Gančarčík. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 120.

Karviná: Gleich – Javín, Ďuriš, Deutsch, Černín, Graca, Fišera, Chroboček – Juhász, M. Kasperlík, Vyčesaný – Křibík, Badžo, O. Kasperlík – Malík, Pobuta, Chomič – Foltyn, Opravil, Barnošák. Trenéři: Štoudek a Fryčer.