Domácí vkročili do zápasu velmi aktivně a než stihli táborští Kohouti poprvé vystřelit na gólmana Danečka, vyhrávali 2:0. I zbytek hry se odvíjel v tomto duchu. Kohouti stříleli minimálně, zato domácí často a přesně. Nakonec deklasovali soupeře osmi brankami. Tábor ve své západní skupině exceloval, ale na výkon nejlepšího východního týmu nestačil.

První třetina předznamenala vývoj celého zápasu. Havířov využíval gólových šancí, hosté se neprosazovali téměř vůbec a brankář L. Daneček neměl v první třetině žádnou práci.

Když ve druhé části vstřelil AZ šestou branku, Tábor vyměnil brankáře. Z pohledu hostů byla tato část zápasu o něco lepší než ta předchozí. Nepouštěl Havířov do vyložených šancí, ale častými fauly si sám ztížil situaci.

Do závěrečné periody vystřídali brankáře i domácí, aby si i Matoušek vyzkoušel atmosféru soutěže o první ligu.

Po utkání se Havířov dostal do čela barážové tabulky, ale nejtěžší soupeři jej ještě čekají. „Písek, to bude pro nás taková první větší prověrka," míní kapitán havířovského mužstva Jiří Krisl.

Hlasy trenérů

Tomáš Potěšil (Havířov): „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a už první třetina rozhodla celé utkání. Tábor měl za sebou dlouhou cestu a možná právě to jej trochu oslabilo. Už dopředu bylo známo, že východní skupina je docela silná a týmy v ní jsou na vysoké úrovni. Možná i proto, že jsme svedli na cestě do baráže spoustu kvalitních zápasů, máme teď navrch. Ale je to teprve druhý zápas a my musíme pokračovat v tom, co jsme si nastolili. Rozehrané to máme prozatím dobře."

Tomáš Matušík (Tábor): „Domácí nás totálně přehráli, k tomu není co dodat. Jen doufám, že nejsme až tak špatní, jak jsme dneska ukázali. AZ hrál výborně. Na zápase byla pěkná atmosféra, korektní prostředí a tak si nemůžeme na nic stěžovat. Jenom sami na sebe. Takovou atmosféru zažilo z našeho družstva jenom pár hráčů, někteří z nich jsou ještě junioři a takové zápasy jsou pro ně cenná zkušenost. Havířov má skvělé družstvo a jeho hráči jsou úplně někde jinde, než ostatní týmy v baráži."

AZ Havířov – HC Tábor 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Bursík (Matějek, Maruna), 6. Říčka (Daneček J.), 17. Prokop, 19. Říčka (Daneček J., Vydra), 26. Kanko (Vydra, Klimša), 30. Prokop (Daneček J., Říčka), 42. Říčka (TS), 54. Mráz (Kotala, Rimmel). Rozhodčí: Přikryl, Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:9. Bez využití: 0:0. Diváci: 2461.

Havířov: L. Daneček (40. Matoušek) – Hartmann, Rimmel, Prokop, Vydra, Graca, Krisl, M. Zientek, Hegegy – Kanko, Maruna, Pechanec, Kotala, Klimša, Kolařík, J. Daneček, Bursík, Říčka, Matějek, Mráz.

Další zápas baráže: Technika Brno - Písek 1:2 p (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Pořadí po 3. kole: 1. Havířov 6, 2. Beroun 6, 3. Písek 2, 4. T. Brno 2, 5. Tábor 2.

Další zápas baráže hraje Havířov ve středu v Písku.