Havířov jel do Benátek nad Jizerou s tím, že vyhrál pět z posledních šesti zápasů. Tuto sérii chtěl prodloužit, to se mu však nepovedlo a třetí příčku v tabulce neudržel.

Přitom nezačal vůbec špatně, do dobrých šancí se dostali Bambula či Kotala, domácí gólman Hrstka ale držel neprůstřelnost. „Hlavně první třetinu jsme odehráli slušnou. Věděli jsme, co hrají a dobře jsme se na to připravili. Hráli jsme dobře v pohybu,“ řekl po zápase hostující kouč Jiří Režnar.

Jenže na začátku 32. minuty se nechal vyloučit Pořízek a domácí jeho trest během čtyř vteřin potrestali. A pak to šlo rychle – 34. minuta – 2:0, 36. minuta – 3:0 a o pár vteřin později už domácí vedli 4:0. „Zbláznili jsme se, byly to naivní chyby a rychle bylo po zápase,“ štvalo Režnara.

Vzápětí sice snížil Veselý, jeho branka už nic nezměnila. Benátky navíc neproměnily trestné střílení a měly i další šance. „I když jsou mladí, tak jsou šikovní. Musíme se na ten zápas ještě podívat a poučit se z něj,“ říkal kouč AZetu.

Havířov se tak po týdenní pauze vrátil do akce porážkou. Teď ho navíc čeká série tří těžkých zápasů proti Slavii, v Jihlavě a s Českými Budějovicemi. „Je na čem pracovat. Je třeba, abychom neusnuli na vavřínech. Musíme hrát zodpovědněji do defenzivy, těch dnešních pět minut, to totiž bylo jako den otevřených dveří,“ uzavřel nevydařené utkání Režnar. 

HC Benátky n. J. – AZ Havířov 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. D. Špaček (Najman), 34. Wiencek (Kolmann, R. Ruda), 36. Klapka (A. Dlouhý, Aubrecht), 37.Chrtek (R. Duda) – 38. R. Veselý (A. Rašner) Rozhodčí: Pavlovič, Valenta – Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:8.  Využití: 1:0. Diváci: 285.

Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, Kachyňa, L. Rutar – Bambula, F. Seman, Kotala – Dvořák, R. Veselý, L. Bednář – Pawliczek, Pořízek, Maruna – Danielčák, Baláž, Fridrich. Trenér: Režnar.