„Možná jsme dokázali, že na severní Moravě hrajeme ten hokej přece jen o něco lépe," usmíval se pod vousy po vítězství svého týmu 3:2 na zápasy, čímž narážel na finálové obsazení soutěže Havířov vs. Karviná.

Jeho svěřenci si v semifinále play-off poradili s vysokým favoritem soutěže a odstavili svým okresním kolegům z Havířova z cesty nejnebezpečnějšího soka. „Myslím, že pro Havířov by také nebylo nic jednoduchého hrát v tom přerovském kotli. Takhle si společně můžeme užít finále. Tedy my si ho užívat stoprocentně budeme. Máme splněno a můžeme jen překvapit," usmívá se Flašar.

Věřil vůbec před rozhodujícím pátým zápasem v to, že by se jeho týmu mohl povést takový husarský kousek? „Nebudu přece říkat, že jsem nevěřil," opáčil trenér karvinských hokejistů. „Samozřejmě, že Přerov byl obrovský favorit nejen série, ale i soutěže. Jeho síla plus domácí publikum, to je nebezpečná kombinace. Myslím, že kdyby za sebou Zubři neměli takové diváky, tak se ve středu ze stavu 0:4 už ani nezvednou," vysekl poklonu přerovským fanouškům Aleš Flašar. „Kéž bychom se i v Karviné dočkali podobného burácejícího kotle!" přeje si.

Karviná se do finále dostala suverénně nejobtížnější cestou. Vyfasovat za soupeře do vyřazovací fáze duo hanáckých rivalů, to je celá pyramida překážek. Nejtěžší soupeř ale Karvinou ještě čeká. „Myslím, že ani proti Havířovu nejsme bez šancí. Když nám zachytá Ile (gólman David Iláš), který byl v Přerově fantastický, můžeme potrápit i Havířov," myslí si Flašar.

Ačkoliv jeho tým v základní části uhrál s Přerovem ze čtyř zápasů pouhý bod, v play-off se karta obrátila. „Každá série jednou končí. Naše mužstvo se navíc v poslední čtvrtině sezony dalo neuvěřitelně dohromady, vyloženě z něj čiší pohoda. Na vyřazovací část se ohromně těšilo. Hráči si nic nedělali z porážek v poslední čtvrtině soutěže, všechno házeli za hlavu a těšili se na play-off. Z výher máme obrovskou radost," ujistil Flašar.

Přesně opačné pocity asi nyní zažívají v Přerově. Trenér Flašar na protější straně je potřetí za sebou odstřihl od možnosti zahrát si o vítězství. Loni to bylo s Karvinou, předloni s Orlovou. „Pomník mi v Přerově asi nepostaví," zasmál se. „Ale stejně jako mi bylo trochu líto Prostějova ve čtvrtfinále, tak teď je mi i trochu líto Přerova. S trenérem Pavlem Sedlákem jsme stáli na lavičce Havířova, známe se a vždy prohodíme pár slov. Ale nechci urážet hokejového pánaboha. Rád budu s týmem, který trénuju, dál porážet naše soupeře," pokrčil rameny kouč Baníku.

Aleš Flašar

Narozen: 1. 3. 1965 v Ostravě
Profese: hokejový obránce, nyní trenér
Hráčská kariéra: HC Vítkovice (1982-85), HC Topolčany (1985-87), HC Vítkovice (1987-93), HC Olomouc (1993-95), Slezan Opava (1995-96), ES Weißwasser (1996-98), HK Skalica (1998-99)
Trenérská kariéra: HC Poruba (2000-04), HC Havířov (2004-05), LHK Jestřábi Prostějov (2006-09), Unia Oswiecim (2009-10), HC Orlová (2010-11), HC Baník Karviná (2011-13)
Hráčské úspěchy: bronz na MS 1993 v Německu, stříbro z MS U20 1985 ve Finsku, mistr ČR s Olomoucí (1993-94)
Trenérské úspěchy: postup do I. ligy s Porubou 2004, postup do I. ligy s Prostějovem 2005
Zajímavost: Neoficiální zdroje uvádějí, že je extraligovým rekordmanem v počtu vyhraných pěstních soubojů

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.