Mužem, který hokejisty AZetu k vytoužené metě dovedl, je Tomáš Potěšil. Dokázal, že býval nejenom výborným hráčem, ale je i skvělým trenérem. Během sezony ustál krizové situace, kdy se mužstvu nedařilo a nenechal se rozhodit řečmi některých rádobyfanoušků o tom, že na střídačce Havířova nemá co dělat. Na postupu mužstva do první ligy má významný podíl.

Jste již jistými postupujícími do první ligy. Jaké jsou vaše pocity?
Smíšené. Je tam radost, je tam úleva. Tím ale naše práce neskončila. Naopak teprve začíná.

S prezidentem klubu Jaroslavem Mrowiecem jste se už stihli pobavit o tom, jak by měl klub v první lize vystupovat?
Jen stručně. Nebylo moc času. Jsem teď v Čechách, pan Mrowiec je také mimo. Má nějaká jednání. Samozřejmě bychom v první lize neradi plnili roli otloukánka. Chceme hrát důstojnou roli.

Obstál by v ní současný kádr vašeho mužstva?
No, horní příčky by asi nehrál (úsměv). Spíš bychom figurovali dole.

Ale prvoligové soupeře v baráži jste porazili.
Ano, ale to je krátkodobá soutěž. Dlouhodobá je něco úplně jiného.

Takže posílení mančaftu je nezbytné?
Podle mě budeme muset kádr posílit. Kluci soutěž vydřeli, všichni zaslouží dík, ale bez posil se v první lize neobejdeme, to snad musí být soudnému jedinci jasné. Ale nechceme opakovat starou historii. Klub se nadále bude držet své filozofie, dávat šanci odchovancům a místním hráčům.

Domníváte se, že by klub měl pracovat s vyššími financemi?
Určitě ano. I platy hráčů by se měly zvýšit. Vezměte si, že teď kluci budou muset chodit třeba i na dopolední tréninky. Budou hodně na cestách, moc si neodpočinou. To cestování dělá své. Máme čerstvou zkušenost z baráže. Odjeli jsme do Písku a pak se dvě třetiny na ledě hledali. Byli jsme úplně zatavení a nestíhali. A takových zápasů je v sezoně osmdesát procent. Přitom hráči chodí normálně do práce. O tom všem se budeme muset ještě detailně pobavit, není to legrace.

Celý rozhovor v dnešním vydání Karvinského a Havířovského deníku