AZ je po šesti odehraných zápasech pátý v tabulce. Na kontě má už 13 bodů a ty poslední z Prostějova se počítají obzvlášť.

„Jsme rádi, že jsme tady konečně vyhráli. I loni jsme tady odehráli dobré zápasy, které jsme pak ale nedotáhli,“ uvedl po zápase spokojený havířovský kouč Jiří Režnar.

Jestřábi vstoupili do zápasu lépe a už na začátku desáté minuty je poslal v přesilovce do vedení Chlán. O necelé čtyři minuty později se ale hosté vydali do brejku, který zakončil Bambula, jenž srovnal na 1:1.

Nerozhodný stav vydržel až do 37. minuty. AZ hrál přesilovku, kterou překvapivou střelou z úhlu využil Baláž. Hosté se poprvé dostali do vedení, které už nepustili.

Havířov byl od té doby aktivnější a dostával se do šancí. Nakonec se ujal pokus Maruny, jenž svůj tým poslal do dvougólového trháku. A když pak domácí Nouza neproměnil trestné střílení, tak na druhé straně havířovské vedení ještě navýšil Žiak. AZ si tak nakonec došel k výhře 4:1.

„Samozřejmě, že jsme spokojeni. Vždy je lepší, když se díváte na tabulku a nad sebou tam máte jen pár týmů,“ pousmál se trenér Režnar, kterého představení svých svěřenců potěšilo.

„Kluci předvedli parádní výkon. Dali jsme dvě branky z brankoviště, kde jsme ukázali velký důraz. Měli jsme i dobrý pohyb a hráli jsme aktivně. Přesně tak, jak jsme chtěli,“ uzavřel kouč AZetu, který ve středu čeká domácí zápas s Třebíčí.

Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Chlán (L. Krejčík, Ouřada) – 14. Bambula (F. Seman, Rašner), 37. Baláž (Žiak), 45. Maruna (Cihlář, Pořízek), 54. Žiak (Fridrich, Baláž). Rozhodčí: Kašík, Vrba – Polák, Gančarčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1430.

Havířov: Stezka – Chroboček, Kachyňa, Rašner, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Nepokoj – Kotala, F. Seman, Bambula – L. Bednář, R. Veselý, Pawliczek – Maruna, Pořízek, Cihlář – Fridrich, Baláž, Žiak. Trenér: Režnar.