Pomůžou jim k útoku na osmou příčku tabulky. Čekají je totiž důležité duely s Frýdkem-Místkem a Vsetínem, přímými konkurenty v boji o osmičku.

Havířované v Kadani prohrávali po úvodní třetině 0:2. „Tyhle zápasy nejsou nikdy jednoduché. I když je soupeř na konci tabulky, hraje uvolněně a chce bodovat. Kadaň hrála opravdu dobře. My měli v úvodu dvě stoprocentní šance. Bohužel jsme je neproměnili, pak přišlo vyloučení a inkasovali jsme. Na konci třetiny znovu. Vůbec jsme nepůsobili tak, jako naposledy s Prostějovem, kdy jsme hráli perfektně z obrany,“ nelíbilo se trenéru Jiřímu Režnarovi vystoupení jeho svěřenců.

Dvougólové manko bylo nicméně pro jeho svěřence dostatečným budíčkem, takže hráči zapomněli na ležérnost a vybudili se k dostatečné aktivitě, která jim zajistila obrat. „Pořád jsme ale zbytečně vylučovaní. Tohle budeme muset odbourat, pokud se chceme někam posunout. Mnohdy jsme vylučovaní za naprosté zbytečnosti jako třeba oplácení. To musí přestat,“ uvědomuje si Režnar.

Ve středu čeká AZ prestižní souboj s Frýdkem-Místkem. „Derby je nevyzpytatelné, všechno bude navíc umocněno tím, že oba bojujeme o play off, ale atmosféra takového zápasu by mohla být zajímavá. Frýdek určitě přijede s tím nejsilnějším, co má k dispozici. My budeme muset hrát tak jako s Prostějovem, zodpovědně z obrany, aktivně. Čekají nás klíčové souboje,“ vzhlíží Režnar k duelům s Frýdkem a Vsetínem.

Trhači Kadaň – AZ Havířov 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Trefný (Hejcman, Havlíček), 19. Hlava (Trefný) – 36. Staněk (Maruna, Pořízek), 39. Sikora (Drtil, Pořízek), 50. M. Kalus (Tomi, Luža), 60. Tomi (Sikora). Rozhodčí: Wagner, Valenta – Bosák, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 327.

Havířov: Martin Růžička (36. Bláha) – Staněk, Krisl, Dudek, Luža, R. Havel, Dujsík, Drtil – Tomi, L. Bednář, M. Kalus – Sikora, Rác, Maruna – Kotala, Matai, Fronk – Gřeš, Pořízek, Cihlář. Trenéři: Režnar a Csabi.