„Dneska to bylo opačně než v to pondělí. Začali jsme výborně, o to hůř končili, ale výkon byl hodně odlišný a takový, jaký bychom od mužstva chtěli," pochvaloval si jeden z havířovských trenérů Martin Janeček parametry utkání play-off, které byly tentokrát naplněny i z havířovské strany.

„Kluky musíme jako trenéři opravdu pochválit, protože do toho šli od první minuty tak, jak se má. Bez přehnaného respektu, s dohráváním osobních soubojů, patřičným důrazem i aktivitou. Podařilo se nám Jihlavu úvodním gólem zaskočit, ale nerozhodili jsme ji natolik, aby nám to přineslo první úspěch v sérii. Přece jen je soupeř za ta léta playoffových bojů mnohem ostřílenější a po jedné brance v síti nezačne zmatkovat," přibližoval Janeček.

Přes veškerou snahu nedostal AZ domácí Duklu do větších problémů. „Možná se v té první třetině dalo vytěžit více než jeden gól, jenže i soupeř měl šance, a tak to těsné vedení pro nás odpovídalo. Jihlava pořád spolehlivě bránila, potěšující ale bylo, že jsme se jí vyrovnali v bruslení," porovnával.

Havířov náskok ztratil v prostřední části, kdy po dvou zaváháních vzadu inkasoval. „Obě to byly takové drobné chyby, ale soupeř toho zkrátka využil. Zúročil své zkušenosti," přiznal Janeček.

Hosté se na Horácku herně drželi do stavu 2:1. Do té doby to bylo zcela otevřené utkání. „Ta třetí branka byla zlomová, soupeře to neuvěřitelně nakoplo. Nakonec jsme prohráli, ale po odhodlanějším výkonu než včera," uzavřel druhý zápas Martin Janeček.

Cíl přivézt do Havířova aspoň jedno vítězství se tedy nepodařilo naplnit, což AZ staví do nepříjemné role, a sice nutnosti dvakrát vyhrát doma, aby se neocitl na pokraji vyřazení. „Musíme se teď pokusit Jihlavu překvapit. Musíme dvakrát vzhledem k tomu, že domů nevezeme ani jednu výhru, ale z kluků nadále čiší chuť a odhodlání. Zatím je to 2:0, ale zbraně neskládáme. Musíme se dobře připravit na pátek, s našimi fanoušky v zádech by se nám snad mohlo podařit Jihlavu konečně porazit," připomněl Janeček, že v probíhající sezoně AZ doma vojáky ještě nepřehrál (1:4, 1:5).

Třetí pokus, a zatím nejdůležitější, na to bude mít v pátek 4. března od 18 hodin, kdy je v Havířově na programu třetí duel série.

Dukla Jihlava – AZ Havířov 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Důras (Skořepa), 28. Důras (Skořepa, Jergl), 44. Melenovský (Anděl), 56. Kohout (Harkabus, Dobrovolný), 59. Melenovský (Anděl, Parýzek) – 18. Meidl (Punčochář). Rozhodčí: Trombík, Kubičík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2635. Stav série: 2:0.

Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Korím, Bahouhek, Graca, Punčochář – Kotala, Pechanec, Gřeš – Kanko, Meidl, Sztefek – Maliník, Sedláček, Kalus – Kurovský, Hudeček, Matějek – Bednář. Trenéři: Mikeš a Janeček.