Povzbuzení výhrou nad Kladnem chtěli hráči AZetu urvat nějaké body i v Benátkách, a tak začali svižně. Napadali, stříleli, ze své aktivity ale nevytěžili nic a navíc museli brzy do oslabení, když fauloval Lenďák. Domácí byli v přesilovce jaloví, pak náhodou střelou skórovali a chytili se.

O výsledku rozhodlo druhé dějství, kdy Benátkám spadlo do branky skoro vše, na co sáhli. Zase skórovaly v přesilovce, zatímco Havířov ty své nevyužil. Hosté herně nepropadali, ale nedávali góly. Na rozdíl od domácích, kteří ve 36. minutě vyhnali z klece Svobodu.

Závěrečné dějství už nepřineslo změnu ani ve skóre, ani v herním projevu. „Spokojení samozřejmě nejsme, nezvládli jsme zejména druhou třetinu. Soupeř v ní byl podstatně důslednější ve využívání šancí a předbrankových situacích. Tam jsme naprosto zklamali. Utkání bylo opticky vyrovnané. Vytvořili jsme si dostatek příležitostí, které jsme ale neproměnili. Benátky nám daly lekci z efektivity," hodnotil utkání trenér Havířova Štefan Mikeš.

Havířovští mají možnost napravit si reputaci již v pondělním svátečním vloženém kole, kdy hostí od 18 hodin Prostějov.

HC Benátky nad Jizerou – AZ Havířov 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Volek (Jandejsek), 26. Víšek (Volf, Lakatoš), 32. Ordoš (Čakajík, Plodek), 36. Matějček (Čermák, Říha). Rozhodčí: Sýkora – Malý, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 260.

Havířov: Svoboda (36. Matoušek) – Mazanec, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korím, Lenďák, Stuchlík – Kanko, Staněk, Maruna – Štumpf, Pechanec, Bárta – Kotala, Maliník, Tomi – Kalus, Rimmel, Matějek – Bednář. Trenéři: Mikeš a Janeček.