Po dvou třetinách svítilo na ukazateli stavu skóre 3:0, hra hostů byla ale neslaná nemastná, což zřejmě jen umocnilo frustraci havířovských diváků, kteří zasypali led různými předměty, z nichž část tvořily dělbuchy. Pro jejich pyrotechnické představení neměli uznání policejní těžkooděnci, kteří následně vyklidili hostující tribunu, to už se ale prostějovský zimák nořil do tak husté mlhy, ze které by měl radost i Rákosníček.

„Jsem zhnusen. Zápas nejspíš skončí naší kontumací, nebo výsledkem dosaženým na ledě. Takový závěr si ale asi nikdo z nás nepředstavoval. Dvě třetiny to byla paráda, diváci vytvořili vynikající atmosféru a pak to skončí takhle," mávl znechuceně rukou trenér havířovského mužstva Jan Daneček.

Je třeba dodat, že k dobrému hokeji jeho tým tentokrát moc nepřispěl. „To byl otřesný výkon. Potvrdilo se, že na papírově slabší soupeře se prostě tak nezkoncentrujeme. Připadá mi to, jako kdybych házel hrách na stěnu – pořád to opakuji a pořád je to marné. Po těch dvou skvělých bitvách s Chomutovem a Budějovicemi si hráči asi mysleli, že Prostějov zvládnou tak, že se při tom nemusí ani zpotit. Soupeř vyhrál zaslouženě," čišelo z Danečka neuvěřitelné zklamání z výkonu vlastních hráčů.

Situace před třetí třetinou nabídla obrázek jako z fotbalových rvaček chuligánů. Havířovští fanoušci hned s příchodem hokejistů naházeli na led dělobuchy a poté se vrhli na pořadatelskou službu. Rozhodčí okamžitě zahnali hráče do kabin. Bitka však pokračovala dál, vzduchem létaly desky ze sedaček. „Nevím, co k tomu říct. Pro náš tým je to škoda, ale to co předvádí havířovští fanoušci, to nechápu," kroutil hlavou prostějovský manažer Jaroslav Luňák. Vše musela řešit policie a vyvést hostující „fandy". Rozhodčí zápas předčasně ukončili.

„My jsme předem věděli, že se do Prostějova chystá pět autobusů a že přijde nějaký průser. Navíc se nám nedařilo. Samozřejmě se za to hrozně stydím a jsem proti tomu. Zažili jsme to už jednou a víme, že se s tím nedá nic dělat," doplnil svého kolegu Danečka havířovský kouč Tomáš Potěšil a také řekl svůj verdikt k výsledku: „Domácí vyhrají. Zaslouženě vedli a myslím si, že výsledek bude zachovaný."

„Mně se to hodnotí špatně. Vedli jsme a hráli jsme dobrý hokej. Je to škoda," kroutil hlavou domácí kouč Zachar a dodal: „Ty lidi nezajímá hokej. Kluky jsme rychle stáhli z ledu, kvůli dělobuchům. Čekám, že výhra bude připsána nám, ale také možná dostaneme pokutu za nezvládnutou pořadatelskou službu."

Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 3:0 (1:0, 2:0) nedohráno

Branky a nahrávky: 3. Duba (Indra), 24. Luňák (Meidl, Roupec), 36. Krejčík (Meidl, Kindl). Rozhodčí: D. Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0.

Havířov: L. Daneček – Bezuška, Bahounek, Horák, Lenďák, Ostrčil, Graca, Foltýn – Bednář, Loskot, Fořt – Tomi, Šlahař, Šedivý – Sztefek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Maruna, Matějek. Trenéři: Daneček a Potěšil.